اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،این کارگاه با حضور کارشناسان امور حقوقی، دفتر فنی مهندسی عمران و دفتر برنامه و بودجه جمعیت هلال احمر استان های تهران، البرز، قم، قزوین و مرکزی به میزبانی جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر قزوین در این کارگاه آموزشی با ذکر روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در مورد وقف گفت: در گذشته وقتی کسی سرمایه دار بود و املاک و ثروتی داشت سعی می کرد بخشی از آنها را وقف کند و معمولا به واسطه همین موقوفات مشخص می شد که این خاندان سرمایه دار هستند که در خود قزوین هم خانواده هایی با چنین شرایطی که موقوفات بسیاری دارند، وجود دارد.
حجت الاسلام ابوالفضل مفیدی کیا ادامه داد: وقتی کسی که دارای سرمایه یا نعمتی است و آن را در جهت موقوفات قرار می دهد به همین واسطه در جریان وقف قرار دادن، هم از ثواب اخروی و هم موقعیت اجتماعی برخوردار می شود و آن نعمت به این صورت بروز پیدا می کند.
وی در پایان به اهمیت وقف اشاره کرد و ادامه داد: خداوند دوست ندارد بنده ای خودش را به فقر بزند، کاری که متاسفانه امروز سرمایه دارها سعی دارند چنین کنند که خداوند به شدت از این موضوع بیزار است در حالی که در گذشته کسی که از امکانات یا سرمایه ای برخوردار بود معمولا موقوفاتش هم زیاد بود یعنی از این طریق نعمت خداوند را شکر می کرد و هم خدمات زیادی به مردم ارائه می داد.
7388*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.