به گزارش ایرنا، کریم مهری بعدازظهر شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین افزود: با توجه به محدودیت در منابع آبی و خاکی، پایداری تولید در بخش کشاورزی با توسعه شهرک های گلخانه ای مسیر خواهد بود.
وی اظهار داشت: دولت حمایت ویژه ای از توسعه کشت گلخانه ای دارد و باید از این فرصت برای کمک به پایداری بخش کشاورزی استفاده کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه در مکان یابی شهرک های کشاورزی و گلخانه ای باید دقت کنیم،افزود: استفاده از خدمات مشاوره ای و فنی شرکت های دانش بنیان و نزدیکی به خدمات زیربنایی باید در تعیین اراضی برای ایجاد شهرک های گلخانه ای مورد توجه قرار بگیرد.
مهری با اشاره به اجرای شهرک گلخانه ای نودهک در شهرستان تاکستان،گفت: این طرح از پروژه های ملی گلخانه ای کشور است که باید هرچه زودتر مورد بهره برداری قرار بگیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین نیز در این مراسم گفت: با توجه به محدودیت های موجود در زمینه آب باید کشت سبزی و صیفی جات را از فضای باز به محیط های گلخانه ای سوق دهیم.
فاطمه خمسه با بیان اینکه طی سال های اخیر اقدامات خوبی برای توسعه گلخانه ها در قزوین انجام شده است، اظهار داشت: در همین رابطه شهرک گلخانه ای نودهک در تاکستان به مساحت بیش از 80 هکتار اجرا و در حال واگذاری به سرمایه گذاران است.
در پایان این مراسم از خدمات یوسف جلوخانی تجلیل و سید محمد رضا حسینی به عنوان مدیر جدید شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین معرفی شد.
3013
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.