اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سورنا ستاری به همراه عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مدیران و مسئولان از محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان و فناور استان در ساختمان علی اکبر صالحی بازدید کردند.
دستگاه برقگیر نساجی، قطعات پیشرفته خودرو،دستگاه تعادل سنج کنترلی،ابزار کشش و فشار سنج،آشغالگیر مکانیکی، تجهیزات تعمیرات اضطراری خطوط لوله در خشکی و دریا، محصولات کشت بافت، دستگاه آزمون تعیین معیار مصرف انرژی لوازم برقی خانگی، دستگاه هشدار دهنده میدان،دستکش فیزیوتراپی،وسیله رطوبت ساز سرد صنعتی، پمپ پدالی هیدرولیکی و ... از جمله محصولات بازدید شده بودند.
وی همچنین در ادامه از واحدهای فناور و استارت آپ های مستقر در پارک علم و فناوری استان دیدن نمود و با محصولات آنها در حوزه آی تی آشنا شد.
اهدای گل به بانوان حاضر در این مراسم به مناسبت روز زن و مادر از حاشیه های این بازدید بود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با حضور در مرکز فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان از دستاوردهای تحقیقاتی این مرکز بازدید کرد.
سامانه نوبت دهی آنلاین و دریافت کارت پرواز،سیستم مدیریت درآمد،سامانه استودیو بازی سازی،سامانه شبکه سازی استارت آپها، سیستم مدیریت باطری،قطعات ربات و اسباب بازی خانگی، قطعات الکترونیکی،تجهیزات پزشکی و ... از جمله محصولات بازدید شده در این مراسم بودند.
ستاری همچنین در ادامه با حضور در مرکز رشد و فناور دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از دستاوردهای علمی و تحقیقاتی آن بازدید کرد.
در این مرکز ۲۰ واحد دانش بنیان با 200 نفر شاغل در زمینه الکترونیک، پزشکی، مکانیک، کامپیوتر،محیط زیست و ... مستقر هستند و ۶۰ درصد اعضای آن را هیات علمی این دانشگاه تشکیل می دهند.
90 واحد فناور در پارک علم و فناوری استان قزوین و 219 واحد در سطح استان مشغول فعالیت هستند.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.