اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، بهمن عشایری روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: موضوع اشتغال و جاذبه های شغلی یکی از مولفه های مهم و موثر در مهاجرت غیر قانونی اتباع خارجی به کشور است.
وی اضافه کرد: این طرح با هدف شناسایی و سرشماری کارگاه ها، کارفرمایان، پناهندگان و اتباع خارجی شاغل اعم از مجاز و غیر مجاز اجرا می شود.
عشایری ادامه داد: شناسایی و سرشماری اتباع غیر مجاز، حمایت از اشتغال قانونی پناهندگان و مهاجران و سرشماری و ساماندهی اشتغال پناهندگان و مهاجران از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
وی افزود: این طرح از 23 بهمن ماه سالجاری توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی زیر نظر اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری و همکاری اتحادیه های صنفی، فرمانداری ها و بخشداری ها اجرا خواهد شد.
این مسئول گفت: 6 دفتر ارایه خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی در سطح بخش مرکزی شهرستان قزوین فعال هستند و برای خدمات دهی به مراجعه کنندگان به نحو مطلوب تلاش می کنند.
عشایری با اشاره به تعرفه اجرای طرح توسط دفاتر، افزود: اخذ مشخصات و ثبت اطلاعات برای هر کارفرما، کارگاه و هر تبعه شاغل دارای سابقه در سامانه جامع 100 هزار ریال و برای هر تبعه شاغل فاقد سابقه در سامانه جامع 150 هزار ریال است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان قزوین با اشاره به فرآیند نوبت دهی، افزود: صدور برگه تعیین نوبت مراجعه برای کارفرمایان ایرانی یا نمایندگان آنها که دارای معرفی نامه هستند باید به همراه کارت ملی کارفرما صورت گیرد.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.