اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی اصغر پیوندی عصر پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین افزود: امداد رسانی به حادثه دیدگان تنها یک نماد بیرونی و پیشانی جمعیت هلال احمر است و این نهاد در چارچوب اهداف و وظایف خود هم اکنون با مشارکت جوانان و داوطلبان در اقصی نقاط کشور در بخش های مختلف برنامه دارد.
وی اضافه کرد: در حوزه امور جوانان، جمعیت هلال احمر از گروه های مختلف سنی کودکان تا جوانان در قالب شاخه های غنچه های هلال، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب اعضای فعالی جذب کرده و در جهت افزایش نشاط اجتماعی و همچنین بروز استعدادها و خلاقیت های جوانان تلاش می کند.
پیوندی ادامه داد: در حوزه داوطلبان نیز جمعیت هلال احمر نگاه بیرونی داشته و تلاش دارد به عنوان حلقه واسط بین مردم و خیران ارتباط منطقی و معقول برقرار کند.
وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر ایران به عنوان یک عضو موثر در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ وظیفه دارد در شرایط بحرانی به کشورهای نیازمند کمک کند و به همین میزان هم در صورت بروز حوادث داخلی از آن کشورها کمک دریافت کند.
پیوندی افزود: در حوزه بین المللی هلال احمر ایران به ایفای وظایف خود در کشورهای مختلف به جهت کمک به ملت های مطلوم چون سومالی، میانمار،عراق، سوریه و یمن اقدام کرده است.
رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی افزود: در همین هفته گذشته 50 تن اقلام ضروری به یمن ارسال شد که تمام این کمک ها نیز به کشورهای بحران زده به صورت مردمی و داوطلبانه هستند.
پیوندی افزود: در مجموع جمعیت هلال احمر به جز در بخش های امنیتی و نظامی کشور، در سایر بخش های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در چارچوب وظایف و اختیارات قانونی نقش تاثیر گذاری ایفا می کند.
رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی افزود: این جمعیت به عنوان نهادی غیر انتفاعی با قدمتی 95 ساله وظایف بزرگی چون ارتقای سلامت، روحیه انسان دوستی ، کاهش آلام بشری و تکریم انسان ها را دنبال می کند ولباس قرمز آن نماد دوستی و رفاقت با تمام ابنای بشر است.
7388/6012
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.