اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان قزوین، حمید زینالی روز چهارشنبه در جریان بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و رستورانهای سطح استان قزوین، افزود: یکی از وظایف دامپزشکی نظارت بر مراکز تولید، ناوگان حمل و نقل و اماکن نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی و رستورانها است که در همین راستا کارشناسان دامپزشکی در تمام ساعات صبح و بعد از ظهر وظیفه کنترل و نظارت بر این امور را بر عهده دارند.
این مقام مسئول تصریح کرد: کارشناسان دامپزشکی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی تاریخ تولید و انقضای فرآورده ها، دمای سیستم برودتی، نحوه بسته بندی، چیدمان و دیگر موارد بهداشتی را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل مراتب را از طریق سیستم قضایی پیگیری می کنند.
مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در خصوص نظارت دامپزشکی بر عرضه بهداشتی گوشت قرمز و مرغ عنوان کرد: کارشناسان دامپزشکی در کشتارگاه ها بعد از تایید سلامت دام و طیور ، اجازه کشتار را صادر کرده و ضمن کنترل تمام مراحل کشتار لاشه ها را بازدید می کنند.
وی گفت:این کارشناسان در صورت نبود مشکل بهداشتی مجوز خروج گوشت قرمز و مرغ را صادر خواهند کرد.
زینالی افزود: این روند با نظارت بر ناوگان حمل و نقل فرآورده های خام دامی ادامه پیدا می یابد تا فراورده های خام دامی در نهایت سلامت به دست مصرف کننده برسد.
وی در پایان به عموم مردم توصیه کرد: هنگام خرید گوشت قرمز و مرغ به تاریخ تولید و انقضای درج شده روی محصولات دقت کرده و در صورت وجود مشکل مراتب را از طریق شماره چهار رقمی 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512 به اداره کل دامپزشکی استان قزوین اطلاع رسانی کنند.
از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه 157 هزار و 385 مورد بازدید نظارتی از مراکز عرضه فراورده های خام دامی توسط کارشناسان دامپزشکی استان قزوین صورت گرفته است .
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.