اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد حسن زدا روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید اداره کل تامین اجتماعی قزوین افزود: سازمان تامین اجتماعی به عنوان نهادی که به طور مستقل درآمد خود را تامین می کند نه باری بر دوش دولت، بلکه در واقع یار قوه مجریه در اداره امور رفاهی کشور است.
وی اضافه کرد: این درآمدها همگی با همکاری کارفرمایان و همت و تلاش صادقانه کارگرانی است که چرخ های صنعت کشور به دست آنها می چرخد.
زدا در ادامه با اشاره به گوشه ای از دستاوردهای این سازمان بعد از انقلاب اسلامی گفت: در سال 57 از هر پنج نفر تنها یک نفر تحت پوشش تامین اجتماعی بود اما امروز از هر 2 ایرانی یک تن از این سازمان خدمات می گیرد.
وی گفت: تعداد مستمری بگیران در سال 57 تنها 90 هزار نفر در کل کشور بود اما با اقدامات انجام شده و گسترش خدمات به تمام کشور هم اکنون سه میلیون نفر از آن مستمری دریافت می کنند.
زدا، توسعه خدمات درمانی و تاسیس بیمارستان های تامین اجتماعی را نیز از دیگر دستاوردهای بزرگ این سازمان عنوان کرد و گفت:با این خدمات میزان مرگ و میر که پیش از انقلاب اسلامی 18 نفر در هزار بود امروز به هشت تن در هزار رسیده است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: در بخش دستمزد نیز حقوق دریافتی بیمه شدگان از 6 هزار و 300 ریال در سال 57 به 14 میلیون و 500 هزار ریال افزایش یافته است.
ساختمان جدید اداره کل تامین اجتماعی قزوین امروز چهارشنبه با 6 هزار و 114 متر مربع مساحت و 250 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.
7388*6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.