اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا منوچهر حبیبی روز شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: سیستم بانکی تا آخر بهمن ماه سال جاری فرصت دارد تا از تسهیلات اعطایی دولت برای رونق تولید در واحدهای تولیدی استفاده کرده و عملکرد مثبتی از خود در سهم تولید و اشتغال استان باقی بگذارد.
حبیبی گفت:در صورت همراهی نکردن بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بانک مرکزی مکاتبه کرده تا برای برخورد با این بانک ها اقدام شود.
وی افزود: واحدهای تولیدی و صنایع استان قزوین به همراهی بیشتر سیستم بانکی نیازمند هستند چون در شرایط کنونی کشور ثابت نگه داشتن میزان تولید و اشتغال بسیار ضروری است.
حبیبی خاطر نشان کرد:تسهیلات بانکی در بخش بازسازی و نوسازی صنایع از اولویت های اساسی استان است که انتظار می رود بانک ها هرچه سریعتر در پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت : واحدهای تولیدی استان باید برای به روز رسانی تجهیزات و دستگاه ها و جلوگیری از توقف تولید اقدام کنند که این مهم بدون همراهی بانک ها امکان پذیر نخواهد بود.
وی با گلایه از روند کند بررسی طرح ها در ستاد تسهیل افزود:رویه تصویب طرح ها برای دریافت تسهیلات در کارگروه تسهیل بسیار کند است و با توجه به ظرفیت های استان باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.
حبیبی افزود:در صورت تصویب طرح های بیشتر در کارگروه تسهیل، بانک ها می توانند با قدرت انتخاب بیشتری برای بررسی طرح ها عمل کرده و واحدهای بیشتری از این تسهیلات استفاده کنند.
حبیبی با اشاره به جذب کم تسهیلات رونق تولید در بخش گردشگری افزود: استان قزوین با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری باید جزو استانهای برتر کشور در میزان جذب تسهیلات این بخش باشد که امیدواریم به زودی شاهد تحقق این موضوع باشیم.
6104* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.