اخبار مرتبط

در این مطلب که به قلم مریم بهبهانی نوشته شده است می خوانیم:« انتصاب‌ها و تغییر و تحولات مدیریتی بدون فشار جریان‌های سیاسی نیست و شاید در استان‌های مختلف نوع آن متفاوت باشد، ولی در قزوین در این زمینه خوب پیشرفت کرده‌ایم و در فشارهای مربوط به انتصاب‌ها به تولید انبوه رسیده‌ایم».
این جمله‌ها، فرازی از سخنان عبدالمحمد زاهدی در نشست رسانه‌ای با خبرنگاران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بود.
او در این نشست به تشریح 926 پروژه‌ آماده بهره‌برداری در دهه فجر پرداخت و اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها را بالغ بر یک هزار و 57 میلیارد تومان اعلام کرد.
بخش دیگر این نشست با پرسش خبرنگاران همراه بود که محوریت این سوالات، وضعیت سیاسی استان، اوضاع معیشتی مردم و مسایل حوزه شهری بود.
از استعفای ناگهانی تا فشارهای سیاسی، وجود فشارهای وارده برای انتصاب‌ها، طولانی شدن روند انتخاب معاون سیاسی استاندار و فرماندار قزوین، حاشیه‌های ایجاد شده در شهر الوند، طولانی بودن روند ساخت پروژه‌ها، شایعات موجود درباره استعفای ناگهانی مدیرکل امور شهری استانداری، وضعیت کمربندی نسیم شمال و پروژه امامزاده حسین، دستگیری برخی مدیران، جذب نیروهای متعدد در شهرداری‌ها و فشارهای سیاسی وارده در انتصاب‌ها عناوین محوری‌ترین این سوالات بود که البته برخی بی پاسخ ماند و زاهدی پاسخ به شماری دیگر را به معاونان خود واگذار کرد.
استاندار قزوین در بخش اول سخنان خود با اشاره به رخدادهای بهمن سال 57 که منجر به پیروزی انقلاب شد، اظهار کرد: روزهای منتهی به 22 بهمن مصداق کامل بیم و امید بود؛ نمی‌دانستیم چه خواهد شد، اما یکی از ویژگی‌های مهم امام این بود که همیشه به‌موقع و دقیق تصمیم می‌گرفتند، از این‌رو توانستند رژیم شاهنشاهی را سرنگون کنند.
بهره برداری از 130 پروژه کشاورزی در استان با حضور وزیر جهاد کشاورزی از دیگر مطالب مهم این شماره ولایت است.
در این نشریه همچنین به تقدیم لایحه بودجه 98 شهردای قزوین به پارلمان محلی نیز پرداخته شده و مبلغ آن 783میلیارد تومان اعلام شده است.
احداث بوستان جدید در شرق بلوار با هنر، سخنان وزیر جهاد کشاورزی در قزوین با تیتر 'استفاده از قنات، سفره های زیرزمینی را حفظ می کند' و تجلیل از مدال آوران بین المللی ورزش قزوین از دیگر عناوین این شماره ولایت است.
روزنامه ولایت به مدیر مسئولی سید عبدالعظیم موسوی و سردبیری محمد حسن سلیمانی در قزوین منتشر می شود.
7388* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.