اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شهرام احمدپور روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد، افزود: 9 طرح کشاورزی،9 طرح گازرسانی، 4 طرح صنعتی،3 طرح ورزشی و 2 طرح درمانی و امدادی از جمله این پروژه ها هستند.
وی در ادامه از آبیک به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی استان قزوین یاد کرد و گفت: 454 واحد کشاورزی در این شهرستان به فعالیت می پردازند که مانند صنایع موجود آبیک بیشتر از 90 درصد آنها پس از انقلاب اسلامی ایجاد شده اند.
این مسئول گفت: آبیک قطب اصلی کشور در پرورش و تولید مرغ اجداد تخم گذار است و به همین دلیل نیز طرح پایش و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به طور پایلوت کشوری ابتدا از این شهرستان آغاز شد.
فرماندار آبیک گفت: این شهرستان رتبه نخست تولید مرغ و تخم مرغ و گندم و قارچ و کمپوست در استان قزوین را دارد و در این محصولات جزو قطب های کشور است.
این مسئول گفت: به برکت انقلاب اسلامی همچنین 75 هزار هکتار ظرفیت ذخیره سازی غلات در این شهرستان ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه 344 واحد تولیدی و 2 شهرک صنعتی در شهرستان آبیک وجود دارد، اظهار داشت: شهرک های صنعتی کاسپین یک و 2 که اکنون به قطب های صنعتی استان قزوین تبدیل شده اند از برکات انقلاب به شمار می رود.
فرماندار با اشاره به فعالیت چهار واحد تولیدی با سرمایه گذاری خارجی در آبیک، گفت: 2 واحد تولیدی نیز در زمینه تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی و انواع چسب با سرمایه گذاری سرمایه گذاران ترکیه و عراق در این شهرستان در حال احداث هستند که واحد اول در آینده ای نزدیک با حدود 53 میلیون دلار اعتبار مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی در ادامه از اختصاص 50 میلیارد ریال برای بیمارستان شهدای آبیک خبر داد و گفت: با تخصیص این مبلغ مشکلات و کمبودهای این مرکز درمانی به لحاظ تجهیزات و وسایل درمانی مرتفع می شود.
احمدپور در مورد مسایل محیط زیستی آبیک نیز گفت: به ادعای مدیران کارخانه سیمان آبیک، این واحد با نصب سنسورهایی اقدام به پالایش هوا کرده و مشکل زیست محیطی ندارد اما بر فرض صحت این ادعا انفجارهای مربوط به معادن این واحد موجب ایجاد گرد و غبار و آلودگی هوا می شود که باید برای مساله تدبیری اندیشیده شود.
فرماندار آبیک همچنین گفت: به لحاظ ظرفیت های اقتصادی این شهرستان امسال 700 میلیارد ریال تسهیلات از جمله در بخش های صنعت و کشاورزی و اشتغال به متقاضیان آبیکی پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: به گفته مدیران نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی 95 درصد سوخت این مجتمع با گاز تامین شده و در شرایط خاص از سوخت مازوت استفاده می شود که آلایندگی هایی برای آبیک به همراه دارد که تقاضا داریم با توجه به موقعیت کشاورزی این شهرستان استفاده از این سوخت کمتر شود.
شهرام پور در مورد کیفیت آب شرب آبیک نیز گفت: در خصوص کمیت آب در این شهرستان مشکلی نداریم و باید اذعان کرد به لحاظ بهداشتی نیز مشکلی متوجه آب آبیک نیست و تنها مشکل بحث سنگینی آب است.
شهرستان آبیک با مرکزیتی شهری به همین نام در 55 کیلومتری شرق قزوین قرار دارد.
3013* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.