اخبار مرتبط

شهردار آبیک گفت: با توجه به رایزنی‌های بسیار با بهره‌بردار فعلی استخر آبیک، وی تمدید قرارداد را نپذیرفت و استخر به همین دلیل تعطیل شد.

فرشاد محمدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین درباره دلیل تعطیلی استخر شهرداری آبیک اظهار کرد: زمان قرارداد بهره‌بردار استخر از یکم بهمن‌ماه جاری به اتمام رسیده است.

وی افزود: پیش از اتمام قرارداد باید فرایندی برگزار می‌شد، مجوز و کار کارشناسی انجام می‌شد تا فرایند جذب از طریق فراخوان عمومی صورت می‌گرفت و پس از انجام مزایده و ثبت در روزنامه، بهره‌بردار جدید استخر مشخص می‌شد که این کار انجام نشده است.

شهردار آبیک ادامه داد: شهرداری اختیار قانونی داشت که می‌توانست 25 درصد به حجم قرارداد بهره‌بردار سابق اضافه می‌کرد یعنی با گذشت یک سال از انعقاد قرارداد، بهره‌بردار فعلی می‌توانست تا سه ماه قرارداد خود را تمدید کند تا پیمانکار جدید جذب شود که با توجه به رایزنی‌های بسیار، پیمانکار فعلی این موضوع را نپذیرفت که قرارداد را تمدید کند و استخر هم تعطیل شده است.

محمدحسینی اضافه کرد: پند ماه پیش، دو تا سه ماهی هم استخر به‌دلیل عدم رعایت موارد قانونی از سوی پیمانکار استخر تعطیل شده بود.

وی خاطرنشان کرد: طبق مدارک و مکاتبات موجود در شهرداری آبیک، به پیمانکار اطلاع داده شده بود به‌خاطر فرسودگی یک سِری امکانات و سرسره، استفاده از این وسایل ممنوع است که پیمانکار به طور کلی استخر را تعطیل کرده بود که حق نداشت این اقدام را انجام دهد.

این مسؤول با بیان اینکه کارهای قانونی برای راه‌اندازی مجدد استخر انجام شده، تصریح کرد: کار کارشناسی هم  اگر در زمینه راه‌اندازی استخر در اسرع وقت روزنامه شود، پیمانکار ذی‌صلاح تعیین شود و به مرحله عقد قرارداد برسد استخر به بهره‌برداری می‌رسد که این مهم بین یک ما ه یا 1.5 ماه دیگر به مرحله اجرا درمی‌آید.

شهردار آبیک افزود: شهرداری رأسا نمی‌تواند فردی را در استخر به کار گمارد تا استخر باز باشد چراکه بهره‌بردارانی هستند که مجوزهای لازم و نجات‌غریق برای استفاده از استخر را دارند و آنها باید وارد عمل شوند.

آغاز زنده‌گیری سگ‌های ولگرد

محمدحسینی با اشاره به آغاز جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به صورت زنده‌گیری و انتقال آنان به کمپ‌ها به ویژه به کرج توضیح داد: عقد قرارداد برای زنده‌گیری 250 تا 300 قلاده سگ منعقد شده که مرحله به مرحله این طرح به اجرا درمی‌آید.

وی افزود: سعی کردیم دقت لازم در تحویل سگ‌های ولگرد به کمپ انجام شود و حتی تذکر داده شده زمانی که تحویل داده می‌شوند، رسید أخذ شده و به شهرداری تحویل داده شود.

این مسؤول ادامه داد: موضوع دیگری که وجود دارد این است که از شهرهای دیگر هم سگ‌های ولگرد امکان دارد در شهر آبیک تخیله و رها شوند که این امر شهرداری را با مشکل مواجه می‌کند که شهرداری طبق وظیفه، همیشه باید به زنده‌گیری سگ‌های ولگرد اقدام کند تا آسایش شهروندان فراهم شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.