اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی پرزحمت روز یکشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی که با حضور رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکیه در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: این کالاها شامل محصولات پلیمری،محصولات غذایی،مواد شوینده، شیشه،مفتولهای مسی، کاشی و سرامیک،آهن آلات، فولاد، مواد شیمیایی و... بوده که توسط 205 واحد صادراتی استان از گمرک قزوین به خارج از کشور صادر شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در این مدت 590 هزار تن کالا به ارزش 570 میلیون دلار شامل کالاهای صنعتی،صنایع تبدیلی و محصولات خام کشاورزی توسط صادرکنندگان قزوینی از گمرکات کشور به خارج صادر شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، ترکمنستان، امارات متحده عربی، سوریه،ارمنستان، هلند و عمان عمده کشورهای هدف صادراتی استان قزوین هستند.
وی با اشاره به روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و سوریه گفت:در 9 ماهه سال جاری 75 هزار تن کالا به ارزش 116 میلیون دلار از ایران به سوریه صادر شده و عمده ترین اقلام صادراتی به این کشور لوله و پروفیلهای فولادی،شیرآلات بهداشتی،دارو و شیر خشک و سرلاک،کاشی و سرامیک، شیشه و قطعات خودرو بوده است.
پرزحمت گفت:نمایشگاه قزوین در سوریه از 27 تا 30 بهمن ماه به منظور بررسی و تبیین فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در این کشور با حضور رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
وی از برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان در چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت:در این مراسم از 40 صادرکننده برتر کشوری و استانی و پیشکسوتان با حضور سرپرست سازمان توسعه تجارت تجلیل به عمل خواهد آمد.
استان قزوین سه هزار و 600 واحد تولیدی دارد.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.