مهدی آخوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، سامانه بارشی از نخستین ساعات بامداد امروز وارد منطقه شده و تا ظهر فردا (جمعه) نیز مستقر خواهد ماند.
وی با اشاره به اینکه از ظهر امروز با ریزش توده هوای سرد در سطح منطقه روبرو خواهیم بود، افزود: وضعیت جوی یاد شده که به همراه بارش باران و در ارتفاعات به صورت برف است تا روز شنبه ادامه خواهد داشت و در عین حال نیز احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها نیز وجود دارد.
به گفته این کارشناس هواشناسی، همزمان با بارش برف و باران همراه با وزش بادهای شدید، شاهد پدیده کولاک در برخی نقاط به خصوص در مناطق کوهستانی و گردنه ها، مه گرفتگی، لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید افقی خواهیم بود.
آخوندی، خنک ترین مناطق استان در شبانه روز گذشته را آوج و کوهین با سه درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام و یادآور شد: شهر رازمیان در بخش رودبار الموت غربی در این مدت با دمای 18 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان بوده است.
وی اضافه کرد: دمای شهر قزوین نیز در این مدت 5 تا 13 درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.
وضعیت جوی استان قزوین را 9 ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، 33 ایستگاه باران سنجی مکانیکی، 9 ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
8054/6012
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.