اخبار مرتبط

مرتضی موسی خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مراسم جشن روز پرستار که 21 دی ماه برگزار شد، این دانشگاه همچون سال های دیگر بر اساس توافق با سازمان هایی چون نظام پرستاری، نظام مهندسی و بیمارستان رازی که سالهای متمادی آموزش دانشجویان این دانشگاه را بر عهده دارند ، سالن ورزشی خود را آن هم مه در روز عادی بلکه فقط برای روز جمعه در اختیار نظام پرستاری قرار داد.
وی اضافه کرد: این مراسم با حضور مسئولان ارشد استان از جمله استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمع دیگری از مسئولان استانی برگزار شد و مجوز رسمی نیز داشت.
موسی خانی ادامه داد: در توافق همکاری دانشگاه با این نهادها که از سازمان های دولتی و رسمی هستند از آنها تعهد گرفته شده که برنامه های آنها در چارچوب ضوابط و مقررات با رعایت قانونی و موازین شرعی همراه باشد.
وی افزود: آنچه در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی که به حواشی برنامه برگزار شده انتقاد داشته و دانشگاه آزاد اسلامی را مسبب آن دانسته درست نیست چرا که دانشگاه فقط فضای خود را در اختیار نظام پرستاری قرار داده و مسئولیت اصلی برنامه با خود نظام پرستاری است.
موسی خانی با بیان اینکه با توجه به ایام امتحانات و برگزاری این مراسم در روز جمعه هیچ کدام از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم حضور نداشته اند؛ گفت: اگر تخلفی در این مراسم شکل گرفته است، مسئولیت آن متوجه دانشگاه نیست.
در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان قزوین که در اعتراض به نحوه برپایی جشن روز پرستار صادر شده آمده است مراسم 21 دی ماه که به مناسبت جشن روز پرستار در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با همکاری نظام پرستاری استان برگزار شد نشانگر تغییر ذائقه‌های مردم به سمت فرهنگ منحط غربی می‌باشد، دانشگاهی که خود را صاحب امتیاز درجات علمی علی الخصوص علم رباتیک می‌داند.
انتظار می‌رفت برگزاری مراسم بر پایه‌ ارزش‌ها، آداب و اخلاق اسلامی و بر اساس قانون باشد اما متاسفانه کوتاهی مسئولان با موافقت چنین مراسماتی که ناشی از بی تدبیری و سوء مدیریت فرهنگی در دانشگاه منجر به بیراهه کشیده شدن مراسمات است! مسبب اصلی برگزاری چنین برنامه‌ای در دانشگاه آزاد قزوین در وهله اول ریاست دانشگاه و در وهله دوم مدیران فرهنگی و نهاد‌های نظارتی می‌دانیم که در شان دانشگاه نبوده است.
برگزاری چنین مراسماتی چه بسا در چهارچوب قانون کشور و به تبع آن قانون دانشگاه مصداق بی قانونی است!
در ادامه این بیانیه آمده است: مگر نه اینکه طبق ابلاغیه وزارت علوم برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها تابعه آن نهاد، ممنوع است؟ مگر نه اینکه حضرت امام خامنه‌ای در دیدار روسای دانشگاه‌ها فرمودند: «بعضی‌ها کار فرهنگی را در داخل دانشگاه با کنسرت و اردو‌های مختلط اشتباه گرفته‌اند؛ خیال می‌کنند «کار فرهنگی این است»؛ می‌گویند باید دانشجو شاد باشد! شاد بودن برای هر محیطی چیز خوبی است، امّا چه‌گونه؟ و به چه قیمتی؟» اینک سوالی مطرح می‌ شود، آن است که با چه مجوزی کار خود را فرهنگی تعریف می‌کنید؟!
قطعا می‌دانید ولادت حضرت زینب سلام الله علی‌ها مصادف است با روز پرستار! بهتر نبود برنامه‌ای برگزارمی کردید که ارزش والای پرستار با درس‌های از ایثار و از خودگذشتگی بانوی صبر و استقامت به مخاطبین مراسم یادآور می‌شد.
که شهیدانب همچون آسیمه دانشجوی این دانشگاه جهت دفاع ازحریم اهل بیت خون و جان دادند.
شهیدی که زحمتش را کشیده اید سنگ مزار یابودی برایشان ساخته اید، شاید از شهدا فقط نامشان و رسم شان برایمان مهم است نه مرامشان و تفکراتشان!
چگونه برنامه‌ای توام با معنویات تبدیل به برنامه رقص و آواز می‌شود؟! اگر تعریف تان از کار فرهنگی این است که بدا به حال اوضاع فرهنگی دانشگاه!
این بیانیه اذعان کرده است: اصل شادی مقوله‌ای است که هیچ اندیشه و تفکری با آن مخالف نبوده و بلا شک دین مبین اسلام هم از این امر مستثنی نیست اما مسئله این است که نباید کنسرت و آوازه خوانی را با شادی و نشاط برابر دانست.
حداقل به واسطه دو پیکر مدفون شهدای گمنام دانشگاه؛ خانواده‌های شهدا و شهدای مدافع حریم آل الله سر سوزنی تدبیری می‌اندیشید در مراسمی که بنام جنش روز پرستار برگزار گردید؛ کار به آواز و پایکوبی کشانده نمی‌شد.
شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین ضمن اعتراض و محکوم کردن حواشی صورت گرفته در برنامه جشن روز پرستار قزوین، خواستار رسیدگی نهاد‌ها و ارگان‌های ذیربط در این مورد شده است.
7388*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.