اخبار مرتبط

عبدالمحمد زاهدی صبح یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اصلاح هدفمندی یارانه ها در بودجه 98 به معنای حذف پرداخت نقدی یارانه ها به خانوارهایی که نیازی به این مبلغ دارند بوده که منابع حاصل از آن به تقویت تولید و اشتغال اختصاص خواهد یافت.
استاندار قزوین گفت: در اصل حذف پرداخت نقدی یارانه برخی خانوارها به معنای قطع آن نیست بلکه این منابع صرف کمک به راه اندازی واحدهای تولیدی و رونق اقتصادی و اشتغال خواهد شد.
زاهدی خاطرنشان کرد: در اصلاح هدفمندی یارانه ها، پرداخت یارانه نقدی به آن دسته از خانواده هایی که نیازمند هستند همچنان به قوت خود باقی است.
استاندار قزوین با بیان اینکه مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا در بودجه سال آینده مورد توجه دولت قرار گرفته است، گفت: علاوه بر موضوع یاد شده، دولت در بودجه 98 نگاه خوبی نیز به تقویت تولید و حمایت از بخش خصوصی، سرمایه گذاران و کارآفرینان و همچنین پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته است.
زاهدی اظهار داشت: با توجه به تحریم ها، پیش بینی شده تا بخشی از اعتبارات مورد نیاز کشور از محل صندوق توسعه ملی تامین شود.
وی، توجه به معیشت مردم و عدالت در حوزه پرداخت ها را از دیگر ویژگی های بودجه 98 عنوان کرد و گفت: دولت پیش بینی کرده است در کنار بسته های حمایتی برای نیازمندان، کالاهای اساسی و پرمصرف با قیمت مناسب در اختیار اقشار و گروه های کم درآمد جامعه قرار بگیرد.
استاندار قزوین همچنین خاطرنشان کرد: تقویت بودجه حوزه فرهنگ، آموزش و محیط زیست با وجود تنگناها و محدودیت های درآمدی کشور از دیگر نقاط قوت بودجه 98 به شمار می رود که نشانگر توجه دولت به ارتقای امور فرهنگی و آموزشی و همچنین توجه به مسایل زیست محیطی است.
زاهدی اظهار داشت: در بودجه سال 98 برخلاف برخی شایعات، بودجه دفاعی کشور کاهش پیدا نکرده است چرا که دولت به ضرورت ارتقای بنیه دفاعی-نظامی کشور برای مقابله با هرگونه تهدیدات دشمن به خوبی واقف است.
وی خاطرنشان کرد: شفاف سازی درآمدها،اختصاص بودجه بر مبنای عملکرد در کنار توسعه عدالت از دیگر مواردی است که دولت در تهیه لایحه بودجه 98 به آنها توجه و تمرکز داشته است.
3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.