اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهریار پرهیزکاری روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با هدف برقراری عدالت اجتماعی در حوزه فرهنگ و هنر و تجلیل از نام آوران، پیشکسوتان و صاحبان قلم و قدم در فرهنگ و هنر روستاهای قزوین برگزار می شود.
وی بیان کرد: متاسفانه بسیاری از خدمات و فعالیت های هنرمندان ایران اسلامی که در روستاها ساکن هستند دیده نمی شود و امیدواریم با برگزاری این جشنواره بتوان در مسیر معرفی و شناسایی این افراد تاثیر گذار اقدام کرد.
معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار داشت: این جشنواره به دنبال کشف و شناسایی هنرمندان روستاها است و برای رسیدن به هدف خود و آشنایی بیشتر جامعه روستایی قزوین با این رویداد بزرگ فرهنگی از ظرفیت فرمانداران، بخشداران و دهیاران استفاده خواهد کرد.
پرهیزکاری گفت: این جشنواره در محورهای فرهنگی شامل داستان، شعر، کتاب و دست نوشته های فرهنگی، هنری و قرآنی، در بخش هنری شامل هنرهای نمایشی آیینی و سنتی، هنرهای تجسمی،خوشنویسی و موسیقی، بخش قرآنی شامل قرائت، حفظ، اذان، مداحی و مرثیه سرایی و بخش صنایع دستی شامل چوبی، فلزی و چرمی برگزار می شود.
وی افزود: یک بخش دیگر این جشنواره اقتصاد روستا است که با هدف شناسایی کارآفرینان روستایی، محصولات روستایی وکشف صنایع سنتی کوچک و ناشناخته جامعه روستایی و هرگونه توانمندی خاص جامعه روستایی تعریف شده است.
پرهیزگاری بیان کرد: علاقه مندان ساکن روستا می توانند پس از تکمیل فرم شرکت در جشنواره آن را به همراه نمونه اثر به دهیاری، بخشداری و یا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوط تحویل دهند.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: فراخوان این جشنواره در پایگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منتشر شده است و علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند به آن مراجعه کنند.
وی افزود: مهلت ارسال آثار در این جشنواره از اول دی ماه تا هفت بهمن ماه سال جاری بوده و مراسم اختتامیه در ایام الله دهه فجر همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در یکی از روستاهای منتخب دبیرخانه جشنواره برگزار خواهد شد.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.