اخبار مرتبط

مهدی جمالی نژاد عصر جمعه و در حاشیه سفر یک روزه خود به قزوین، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون طرح مطالعات حمل و نقل ریلی در 9 کلان شهر کشور شامل تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، اهواز، قم و کرمانشاه در حال انجام بوده و مطالعات تراموای شهری نیز در شهرهای قزوین، رشت و ارومیه در حال پیگیری است.
این مسئول، طول خطوط در دست بهره برداری مترو کشور را 295 کیلومتر اعلام کرد و یادآور شد: برای سال 1402 و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته این میزان به 583 کیلومتر افزایش خواهد یافت که با انجام این کار تعداد مسافران جا به جا شده به 2 میلیارد نفر در سال خواهد رسید.
به گفته وی، تعداد واگن های مورد نیاز تا سال 1402 بالغ بر 2 هزار واگن خواهد بود و در حال حاضر نیز یک هزار و 739 واگن فعال در خطوط مترو کشور مورد استفاده قرار گرفته اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه 32 هزار میلیارد ریال همه ساله با استناد تبصره 2 ماده 39 به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تخصیص داده می شد، افزود: امسال این میزان اعتبار به سمت هدفمندی یارانه ها رفت و شهرداری ها و دهیاری های کشور متاسفانه از آن بهره مند نشدند اما خوشبختانه و با نظر مساعد نمایندگان مجلس و پیگیری سازمان شهرداری ها دوباره اعتبار یاد شده احیا و امیدواریم برای سال آینده شاهد توزیع عادلانه آن در شهرها و روستاهای کشور باشیم.
جمالی نژاد در ادامه، انتظام بخشی به نیروی انسانی در شهرداری و دهیاری ها را از اولویت های معاونت عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور برشمرد و تاکید کرد: با توجه به لزوم امنیت شغلی، از ابتدای امسال فعالیت خود را در خصوص تبدیل وضعیت قراردادی ها و سپس تبدیل وضعیت شرکتی های شاغل در شهرداری ها را در دستور کار خود قرار دادیم و امیدواریم در آینده نزدیک نیز تمهیداتی را در این خصوص برای دهیاران به مورد اجرا درآوریم.
این مسئول وزارت کشور در بخش دیگری از سخنان خود به آمار بالای تلفات جاده ای درون و برون شهری کشور اشاره و ادامه داد: این موضوع دغدغه همیشگی دولتمردان ما بوده به همین لحاظ و با پیگیری های به عمل آمده در شورای ترافیک کشور تدابیری اندیشیده شده تا به نوعی این مساله سیر نزولی به خود بگیرد.
وی در خصوص تفویض اختیارات استانی، اظهار داشت: تلاش وزارت کشور همواره در جهت افزایش اختیارات در حوزه های معاونت های عمرانی و دفاتر فنی استانداری ها بوده که در صورت انجام این کار و اعتماد به مجموعه یاد شده بدون شک شاهد روان تر شدن کارها و تسریع در انجام امور خواهیم بود.
جمالی نژاد، تسهیل، تسریع و تکریم مردم را سیاست اولویت دار وزارت کشور دانست و گفت: خوشبختانه با تعامل خوب و سازنده وزارت کشور و راه و شهرسازی بسترهای لازم برای انجام این کار فراهم شده است.
وی در ادامه با اشاره به اجرای 70 پروژه عمرانی فعال در قزوین توسط شهرداری، افزود: نگاه مجموعه مدیریت این شهر براساس انسان محور بودن است و در عین حال نیز تلاش های خوب و سازنده ای در حوزه حمل و نقل عمومی آن به عمل آمده تا جایی که قزوین امروز در این حوزه از شهرهای پیشگام و پیشرو کشور محسوب می شود.
این مسئول به حفاظت محور بودن پروژه های در دست اجرای شهرداری قزوین هم اشاره کرد و یادآور شد: تلاش های چشمگیری در خصوص حفظ و صیانت از سوابق تاریخی، فرهنگی و دینی این شهر به عمل آمده تا جایی که سعی شده تا این طرح ها خدشه ای به سابقه تاریخی آن وارد نیاورد.
به گفته وی، در راستای انجام صحیح برخی پروژه ها نیازمند همکاری برخی دستگاه ها، به خصوص سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم تا ضمن حفظ شهر و میراث های آن، شاهد توسعه پایدار در آن نیز باشیم.
8054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.