اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی صفری روز جمعه در حاشیه بازدید جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت کشور از طرح سبزه میدان و دولتخانه صفوی این شهر افزود: مجموه سبز میدان به عنوان مرکز شهر قزوین از مهمترین نقاط گردشگری قزوین است که دولتخانه صفوی و مجموعه سعدالسلطنه در آن قرار دارد.
وی گفت: در طرح بازآفرینی این مجموعه سعی شده است که حذف خودرو در آن از ضلع جنوبی لحاظ شود و فضای پیاده را برای شهروندان اجرا نماییم.
صفری ادامه داد: طرح دولتخانه صفوی در سفر مقام معظم رهبری در سال 82 جزو مصوبات سفر قرار گرفت و ما علاقه مند بودیم این مجموعه را با همکاری میراث فرهنگی وگردشگری به صورت یکپارچه به انجام برسانیم.
وی اضافه کرد: از آبان ماه سال گذشته این طرح به مساحت 10 هکتار در دستور کار ویژه شهرداری قرار گرفت که سه هکتار آن در سبزه میدان واقع شده است.
شهردار قزوین با بیان اینکه برای انجام این پروژه هفت کارگروه تعیین شده است، افزود: در انجام و احیای سبزه میدان وارد حوزه دولتخانه نشدیم چون وظایف ما و میراث در بازسازی این مجموعه جداگانه تعریف شده است.
وی با بیان اینکه سعد السطنه و دولتخانه برند گردشگری قزوین است، گفت: بخشی از ساختمان موجود در این میدان به عنوان موزه مخابرات لحاظ شده و در ضلع جنوبی نیز عبور خودرو، دوچرخه و پیاده درنظر گرفته شده است.
بازدید از چند طرح شهری از جمله سبزه میدان، پل یادگار امام، سافاری پارک، دریاچه هفت دره، دهکده طبیعت، پل طبیعت و دولتخانه صفوی از برنامه های امروز معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت کشور است.
8054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.