اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا نصرت اله علیرضایی روز شنبه در اولین جلسه ستاد خدمات سفر استان که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به اختلاف برخی دستگاه ها در حوزه مدیریت شهری و اجرایی استان گفت: باید با کنار گذاشتن خصومت های شخصی و اختلافات سازمانی با بهره گیری از نظرات کارشناسان،محققان و صاحب نظران برای حل مشکلات حوزه گردشگری،شهرسازی و برنامه ریزی شهری وارد عمل شد و از تجربیات استان های با بافت تاریخی و سنتی نیز در این زمینه بهره برد.
وی با تاکید بر حفظ هویت میراثی و تاریخی استان افزود: هویت هر جامعه ای را میراث فرهنگی و معنوی آن که از گذشته به ارث رسیده است، تشکیل می دهد و اگر این هویت از زندگی جوامع حذف شود دیگر چیزی برای انسان ها باقی نخواهد ماند.
علیرضایی گفت: از سوی دیگر باید به اقتضائات جامعه جدید، تسهیل زندگی شهروندان، بالا بردن احساس تعلق اجتماعی و ایجاد ارزش افزوده در مناطق سنتی توجه کرد و با یک نگاه به روز و مدرن ضمن حفظ سرمایه ها و میراث تاریخی با مدرنیته نیز آشتی نمود.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر استان با تاکید بر رسیدگی بیشتر به ورودی های استان، گفت: ورودی هر استانی، ویترین آن است و متاسفانه قزوین که یک شهر مدعی گردشگری است برخلاف استان ها و شهرهای همدان، اصفهان و ... از این موضوع چندان بهره مند نیست.
وی افزود: می توان با جمع آوری و نمایش آثار مادی و فرهنگی استان شامل صنایع دستی،سوغات و جذابیت ها در ورودی های استان برای نمایش توانمندی ها و افزایش جذب گردشگر اقدام کرد.
علیرضایی با اشاره به ضعف در معرفی آثار و تولیدات فرهنگی و هنری استان به مسافران و گردشگران افزود: می توان با بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که از شناخت درست و احساس تعلق اجتماعی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند برای رفع این کاستی اقدام کرد.
استان قزوین هزار و 300 اثر تاریخی ثبت شده دارد.
6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.