اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، روز گذشته بارش برف برخی گردنه های قزوین همچون قسطین لار و بهرام آباد و آوج و همچنین بسیاری از ارتفاعات را سفید پوش کرد و موجب شد تا بسیاری از نقاط استان در پاییز حال و هوای زمستانی به خود بگیرد.
برهمین اساس ارتفاع بارش برف در آوج واقع در جنوب غرب استان قزوین به بیش از 15 سانتی متر رسید و مردم این شهرستان که معمولا پاییز و زمستان های سردی دارد، شب گذشته دمای زیر صفر درجه را تجربه کردند.
در شهر قزوین نیز از عصر گذشته تا بامداد شهروندان شاهد بارش باران پاییزی بودند.
بیشترین میزان بارش ها در 24 ساعت گذشته در استان قزوین با 22.3 میلمتر باران و 15 سانتی متر برف به آوج اختصاص داشت.
طی این مدت همچنین در شهر قزوین نیز 9.4 میلیمتر باران بارید.

** تصادف به دلیل لغزندگی جاده و برجای گذاشتن 35 مصدوم
همزمان با بارش باران در عصر دیروز چندین دستگاه خودرو در ابتدای جاده قدیم قزوین-زنجان حوالی چوبیندر به همدیگر برخورد کردند که در اثر این اتفاق 35 تن مصدوم شدند.
یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه خودروی آمبولانس سبک به امدادرسانی به حادثه دیدگان این حوادث شتافتند و مصدومان را به بیمارستان های شهید رجایی و رازی قزوین منتقل کردند.
پلیس راه استان قزوین علت این سوانح را لغزندگی جاده بر اثر بارندگی و همچنین بی توجهی به جلوی رانندگان عنوان کرد.
معمولا در هنگام بارندگی ها حوادث جاده ای در استان قزوین بویژه در سطح آزادراه ها به دلیل لغزندگی جاده و بی احتیاطی رانندگان افزایش می یابد.

**آغاز عملیات راهداری زمستانی در قزوین
با آغاز بارش برف در گردنه های استان قزوین از روز گذشته عملیات زمستانی جلوگیری از انسداد و بازگشایی نیروهای راهداری نیز شروع شد.
این عملیات در آوج با استفاده از هشت دستگاه ماشین آلات سنگین برف روبی و نمک پاشی انجام شد.
نیروهای راهداری استان قزوین با آغاز سرما و بارش ها در گردنه های استان قزوین به صورت آماده باش درآمدند.
همچنین پلیس راه و راهداری از مسافرانی که قصد عبور از گردنه های استان قزوین را دارند خواستند تا همراه خود زنجیرچرخ، لباس گرم و آذوقه و سوخت کافی همراه داشته باشند.
بنا به پیش بینی هواشناسی از فردا تا روز جمعه بار دیگر با گذر امواج ناپایدار، در برخی نقاط استان قزوین افزایش ابر و بارش های پراکنده به همراه وزش باد پیش بینی می شود که این بارش ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.
در روزهای سرد زمستان بارش برف هرساله موجب انسداد چندین ساعته و یا حتی چند روزه برخی گردنه ها و حتی آزادراه های استان قزوین می شود.
سال گذشته بارش برف به همراه کولاک برای چند روز متوالی موجب انسداد همه آزادراه های استان قزوین شده بود.
3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.