اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهرزاد حمیدی روز یکشنبه در نشست خبری آموزش و پرورش قزوین افزود:در سال 92 با مطالعه اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، وضعیت اجتماعی موجود بررسی شد و بر اساس همین اسناد برنامه ریزی لازم صورت گرفت.
معاون وزیر با اشاره به چهارمین سال اجرای المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای گفت:چهار و نیم میلیون دانش آموز در کشور تحت پوشش این المپیادها هستند.
حمیدی ادامه داد: هم اکنون هفت هزار و 500 کانون در سه هزار مکان ورزشی شکل گرفته است که یک مسیر ترقی برای شناسایی استعدادهای ورزشی محسوب می شود.
وی با تاکید بر جلب مشارکت معلمان در برنامه های ورزشی گفت:300 هزار معلم پایه ابتدایی در مدارس کشور حضور دارند که می توانند ظرفیت موثری برای اجرای طرح های نشاط آور و ورزشی در مدارس باشند.
این مسئول اظهار داشت:در سال جاری کاروان های ارسال تجهیزات و امکانات ورزشی و بهداشتی با اعتبار 330 میلیارد ریال به مدارس مناطق محروم اعزام شدند.
وی ادامه داد: همچنین 110 میلیارد ریال نیز برای 150 زمین چمن مصنوعی با اولویت مدرسه پیش بینی شد.
حمیدی خاطرنشان کرد: از این پس هیچ مدرسه ای افتتاح نمی شود مگر آنکه فضا و تجهیزات استاندارد ورزشی برای آن پیش بینی شده باشد.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات این معاونت در حوزه سلامت گفت:بیش از 85 درصد مدارس ابتدایی کشور تحت پوشش طرح فلوراید تراپی دندان هستند و طرح توزیع ویتامین دی و آهن در مدارس متوسطه به ویژه برای دختران در سطحی فراگیر در حال اجرا است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به قرار داشتن 35 هزار بوفه تحت نظارت بهداشتی در مدارس گفت:در این بوفه ها مواد غذایی چون سوسیس، کالباس و نوشابه های گازدار و همچنین در مدارس مروج سلامت نوشابه های قندی و پفک منع شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به حاشیه هایی که درخصوص آزمون های مدارس سمپاد شکل گرفته است، افزود:جهت گیری های وزارت آموزش و پرورش برای از بین بردن استرس دانش آموزان است چون نباید با کلاس ها و کتاب های کمک آموزشی ذهن آنها را درگیر کرد.
وی ادامه داد:حذف آزمون های شبه کنکور دانش آموزان که موجب هجمه به وزیر آموزش و پرورش شد با هدف کاهش استرس صورت گرفت.
حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:سرانه ورزشی مدارس کشور به ازای هر دانش آموز بدون محاسبه حیاط مدارس 28 صدم متر مربع است و باید به سمتی برویم که برای هر مدرسه یک سالن ورزشی سر پوشیده وجود داشته باشد.
7388* 6101
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.