اخبار مرتبط

سیاوش رضا زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای این برنامه با حضور 60 شرکت کننده در قالب 6 تیم 10نفره انجام شد.
وی اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد متقاضیان و محدودیت مکانی و زمانی صید در دریاچه اوان، افراد به قید قرعه انتخاب شده اند تا در 6هفته در بازده زمانی 18ساعته به رقابت بپردازند.
رضا زاده خاطر نشان کرد: برنامه ریزی و اجرای برنامه صید ورزشی بگیر و رهاکن ماهی کپور در دریاچه اوان که توسط اداره کل حفاظت محیط زیست انجام شده با هدف گسترش و اشاعه فرهنگ حفاظت از تنوع زیستی و حیات وحش و تغییر رویکرد و نگرش صیادان از سبک صید سنتی به سبک ورزشی بگیر ورها کن در حال اجراست.
وی تصریح کرد: جایگزینی روش های سنتی و مخرب با روش های نوین و همسو با حفاظت از حیات وحش می تواند اقدام مهمی در بقای نسل آبزیان باشد.
رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین ادامه داد: برخی گونه ها که به شدت تحت تاثیر تغییرات اقلیمی، خشکسالی و کاهش آب رودخانه ها و دریاچه ها و از طرفی افزایش آلودگی و استفاده از سموم قرار دارند و جمعیت آنها روز به روز در حال کاهش است باید به طور ویژه تحت مراقبت قرار بگیرند.
به گفته وی دریاچه زیبای کوهستانی اوان تحت حفاظت اداره کل محیط زیست قزوین قرار داشته و تمامی فعالیت ها و بهره برداری های مرتبط با آن تحت نظارت است و نیاز به اخذ محوز دارد و صید ورزشی تنها فعالیت مرتبط با بهره برداری از آبزیان دریاچه می باشد که با صلاحدید و نظارت محیط زیست استان و به صورت محدود اجرا می شود.
دریاچه اوان به مساحت تقریبی هشت هکتار در بخش الموت شرقی استان قزوین قرار دارد و به دلیل کوهستانی و خوش آب و هوا بودن همچنین وزن بالای ماهیان کپور در این دریاچه یکی از مهمترین مکان های صید ورزشی ماهی کپور در ایران محسوب می شود وعلاقمندان زیادی دارد.
7390*3013
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.