اخبار مرتبط

باید سعی شود واقعیت‌های تاریخی بدون هیچ‌گونه سیاسی‌کاری و تحریف منعکس شود و اگر در ساخت این مجموعه و بیان تاریخ زنده سیاسی کشور امانت حفظ شود، اثر هنری قابل دفاع و موجب سرافرازی کشور خواهد بود.

کارگردان، تهیه‌کننده و جمعی از بازیگران مجموعه تلویزیونی معمای شاه که در سازمان صداوسیما در حال تولید و ساخت است، با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با ابراز خرسندی از ساخت این مجموعه تلویزیونی که به وقایع و حوادث تاریخ سیاسی کشور از سال 1317 تا 1359 می‌پردازد و تشکر از دست‌اندرکاران و هنرمندان این مجموعه و سازمان صداوسیما گفت: تاریخ‌نگاری در مورد عصری که بیشتر تاریخ‌سازان آن هنوز در قید حیات هستند، سخت و در عین حال حساس و کار بزرگی است و امید می‌رود این مقطع مهم از تاریخ زنده سیاسی کشورمان که به دوران پهلوی تا پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد، بدون تحریف و براساس واقعیت‌ها ساخته شود تا مورد تعرّض و انتقاد قرار نگیرد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به ریشه‌های انقلاب اسلامی از دوران مشروطه تا مقطع پیروزی که عوامل بسیاری در شکل‌گیری آن دخیل بودند، گفت: باید در این اثر بزرگ هنری به نقش و سهم همه گروه‌ها، جمعیت‌ها و افراد در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و اثرگذاری هر یک پرداخته شود، هرچند ممکن است نقش هر یک در مقاطع مختلف پررنگ‌تر، کم‌رنگ و یا حتی بی‌رنگ شده باشد.
ایشان به دست‌اندرکاران ساخت این مجموعه تاریخی توصیه کرد: باید سعی شود واقعیت‌های تاریخی بدون هیچ‌گونه سیاسی‌کاری و تحریف منعکس شود و اگر در ساخت این مجموعه و بیان تاریخ زنده سیاسی کشور امانت حفظ شود، اثر هنری قابل دفاع و موجب سرافرازی کشور خواهد بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود در مورد برخی وقایع انقلاب اسلامی و نقش مردم و مبارزان در وقایع تاریخی انقلاب، به نقل خاطراتی از دوران سخت مبارزه پرداخت و برای دست‌اندرکاران این مجموعه و سایر هنرمندان توانمند کشور آرزوی توفیق کرد.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.