اخبار مرتبط

همزمان با سالروز ورود امام به میهن؛

از سوی پرتال امام خمینی(س) صورت می‌گیرد؛

پرتال امام خمینی (س) با همکاری پرشین بلاگ برگزار می کند

صبح امروز (یکشنبه 11 اسفند) طی مراسمی در موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی فاز آزمایشی پرتال جامع امام خمینی (س) مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این مراسم مهندس مرودشتی مدیر فناوری اطلاعات این موسسه با ارائه گزارشی از روند راه اندازی پرتال گفت: در راه اندازی این پایگاه سعی شده از پیشرفته ترین ابزارهای فنی استفاده شود.
وی با بیان اینکه در آماده سازی این پرتال برای نخستین بار از مدیریت پیمانی بخش های مختلف بصورت موازی استفاده شده اشت، اظهار داشت: بعد از 3 سال کار مداوم بخشهای مختلف و برگزاری بیش از 700 جلسه تخصصی فاز نخست پرتال تا یک ماه دیگر بصورت قطعی و فاز نهایی آن در عید سعید فطر بر روی اینترنت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
در این مراسم دکتر یعسوبی مشاور عالی طرح در سخنان کوتاهی گفت: فناوری اطلاعات علاوه بر اینکه یک صنعت مستقل محسوب می شود در توانمندسازی صنایع دیگر نقش جدی ایفا می کند.
وی با بیان اینکه رسانه مهمترین ارمغان فناوری ارتباطات است ، اظهار داشت: ارائه اطلاعات متنی، عکس و فیلم سه وجه یک رسانه پویا است که می تواند با هدایت مناسب در معرض دید کاربران قرار گیرد.
دکتر یعسوبی با تاکید بر ضرورت مدیریت دانش محور گفت: در راه اندازی پرتال از به روز ترین و کارآمدترین فناوری ها استفاده شده است.
مهندس نوروزی یگانه رییس کمیته پشتیبانی فنی پرتال نیز گفت: مهمترین مساله ای که در طراحی پرتال مورد توجه قرار گرفته سادگی ظاهری آن است. کاربر نباید درگیر پیچیدگی موجود در سایت شود، او می خواهد ملزومات خود را سریع دریافت کند.
وی در ادامه به تشریح راهکارهای فنی و محتوایی لحاظ شده در پرتال اشاره کرد و گفت:تبیین راهبردها، تعیین نیازمندی های سخت افزاری و نرم افزاری، انتخاب استانداردها، تامین نیروی انسانی کارآمد، تعیین ساز و کار مدیریت و نظارت و مطالعه سازمانها و سایت های مشابه از جمله برنامه های از پیش تعیین شده کارگروه های مختلف پرتال بود.
مهندس نوروزی اظهار داشت: حضرت امام خمینی در سراسر دنیا مخاطبین زیادی دارند و ما با روش های نوین فنی سعی کرده ایم زیرساخت های این مساله را مشخص کنیم.
در ادامه برنامه دو تن از پیمانکاران بخش های فنی و محتوایی پرتال به ارائه توضیحات مبسوط پیرامون مراحل مختلف آماده سازی و نحوه کار پرتال توضیح دادند.
پرتال جامع امام خمینی (س) شامل کلیه آثار رهبر کبیر انقلاب اسلامی اعم از تالیفات، سخنرانی ها، تقریرات، پیام ها و ... به صورت چندرسانه‌یی به همراه آثار مربوط به امام خمینی خواهد بود.
اشتراک گذاری فایل، پست الکترونیکی، بخشهای مباجثه، وبلاگ، نظرسنجی، تابلواعلانات، دفترچه یادداشت و گفتگو از جمله خدمات پرتال به مشترکین می باشد.
انتهای پیام

انتهای پیام

اخبار مرتبط

همزمان با سالروز ورود امام به میهن؛

از سوی پرتال امام خمینی(س) صورت می‌گیرد؛

پرتال امام خمینی (س) با همکاری پرشین بلاگ برگزار می کند

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.