پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

لیلا حسینی، نفراول نثر ادبی در"چشنواره ادبی یار و یادگار":

اخبار مرتبط

اختتامیه چهارمین " جشنواره ادبی یار و یادگار" عصر روز پنج شنبه در سالن حوزه هنری تهران برگزار شد.طی این مراسم مسئولان و معاونین موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) از برگزیدگان این جشنواره با اهدای جوایزی تقدیر کردند .درهمین رابطه پایگاه اطلاع رسانی جماران مصاحبه ای با "لیلا حسینی" نفراول بخش نثر ادبی انجام داد که آن را می خوانید:
با تشکر از شما که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید ، لطفا ابتدا خودتان را معرفی کنید و درباره اثرادبی خود توضیح دهید ؟
لیسانس ادبیات دارم ودر چهارمین همایش ادبی یار و یادگار در بخش نثر ادبی دو اثر با عناوین" خورشید عشق" و" یک شاخه گل" ارائه کردم که مورد توجه هیئت داوران قرار گرفت و حائز رتبه اول شد . خورشید عشق درباره شهید "آیت الله سید مصطفی خمینی" و یک شاخه گل داستانی درمورد امام خمینی (س) و از زبان نوه ایشان است.
اثر شما چه ویژگی ای داشته که مورد تایید هیئت داوران قرار گرفته است ؟
در گذشته در انجمن دانشجویی در زمینه های مختلف ادبی آثاری ارائه کردم . سال گذشته نیز در بخش های داستان و نثرادبی شرکت کرده بودم . اما امسال آثارم مورد توجه قرار گرفت .تصور می کنم که داستانم به دلیل سادگی در پرداخت و زبان کودکانه راوی مورد توجه هیئت داوران قرار گرفته است .
مهمترین ویژگی امام خمینی از نظر شما چه بود ؟
شاید بتوان گفت بزرگی و بزرگواری امام خمینی (س) مهمترین ویژگی ایشان بود .
به نظر شما چنین جشنواره هایی با مضامین مختلف چقدر درشناخت شخصیت هایی همچون امام خمینی (س) و حاج سید مصطفی خمینی به نسل جوان کمک می کنند ؟ درهمین رابطه چه پیشنهادی دارید و مخاطب امروزی را چگونه ارزیابی می کنید ؟
جوان نسل امروز بسیار آگاه و دانا است . درمورد همه مسائل تحقیق می کند و هرچیزی را نمی پذیرد. ازطرفی به دلیل فاصله ی زمانی که میان نسل جوان امروز و انقلاب اسلامی ایران به وجود آمده ، آنان نیازمند شناخت ویک پیش زمینه و مقدمه جامع از انقلاب و نقش بسیار تاثیرگذار امام خمینی (س) هستند .البته دراین زمینه چنین جشنواره هایی می تواند در شناسایی فرهنگ امام و انقلاب به نسل جوان کمک کند . جشنواره آیینه و آفتاب نیز بسیار تاثیرگذاربود و درفضای هنری دیگری توانست درشناسایی امام به جوان امروز کمک کند . من در پنج بخش مختلف جشنواره ادبی یار و یادگار ازجمله داستان و شعرکودک نیز شرکت کرده بودم که در بخش نثرادبی آثارم مورد توجه هیئت داوران قرارگرفت . از آنجاییکه جوان نسل امروزعلاقمند است تا مفاهیم تاریخی را درقالب شعر،تصویر و موسیقی بداند،بنابراین بازخوانی وقایع تاریخی به زبانی ساده تر و قابل فهم تر وی را درشناخت شخصیت هایی بزرگ و سرنوشت ساز راهنمایی می کند.
انگیزه شما از ارائه این اثر و مشوق اصلی شما چه کسی بود ؟

ازآنجاییکه ما عضو خانواده ای فرهنگی و هنرمند هستیم،من نیز به کارهای هنری علاقمند شدم . خوشبختانه همسرم نیز شاعر هستند و مهمترین مشوق من نیز ایشان بودند .

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.