مدیر امور فرهنگی و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قم آمار بازدید سال 97 گردشگران داخلی و خارجی از بیت امام خمینی(س) در قم را اعلام کرد.

اخبار مرتبط

مدیر امور فرهنگی و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قم، با اشاره به استقبال گردشگران داخلی و خارجی از بیت امام خمینی(س) در قم، گفت: این بیت هر لحظه پذیرای مردمی از هند، پاکستان، لبنان، بحرین، عراق، عربستان، اروپا و امریکا است و قومیت­ های مختلف در این بازدیدها جویای حال هم می شوند و به امام که نقطه اشتراک همه است ابراز احساسات می­ کنند.

حسین عرب پور  در گفت و گو با جماران، با اشاره به انبوه بازدیدها از بیت تاریخی حضرت امام واقع در محله یخچال قاضی قم، اظهار داشت: این  بیت امام که یادآور مهمترین خاطرات و اتفاقات دهه سی و چهل انقلاب اسلامی است، صدها نفر را همه روزه پذیرایی می­ کند. مهمترین بازدیدکنندگان این مکان تاریخی در گروه­ های مختلف توریستی و کاروان دانش آموزی و دانشجویی هستند.حسین عرب پور

وی افزود: در این مکان مقدس مردم با کتاب ها و آثار امام خمینی(س) آشنا می­ شوند و مهمترین اتفاقات و تاریخچه بیت توسط مسئول فرهنگی بیت، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا ایروانی تبیین می شود. همچنین به بازدیدکنندگان و گردشگران خارجی بسته ­های فرهنگی شامل کتاب، سی دی و بروشورهای پیرامون اندیشه ­های امام خمینی(س) اهدا می شود.

مدیر امور فرهنگی و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قم تأکید کرد: بیت امام خمینی(س) با همه کوچکی فیزیکی و ظاهری آن به وسعت همه کشورها معنی و مفهوم دارد؛ چرا که هر لحظه پذیرای مردمی از هند، پاکستان، لبنان، بحرین، عراق، عربستان، اروپا و امریکا است و قومیت­ های مختلف در این بازدیدها جویای حال هم می شوند و به امام که نقطه اشتراک همه است ابراز احساسات می­ کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم این مکان مقدس همان طور که در زندگی امام جایگاه خیر و برکت بوده، کماکان نیز خیر و برکت آن بیش از پیش جاری و ساری باشد.

جدول تعداد بازدیدکنندگان از بیت حضرت امام خمینی(س) در قم طی 11 ماه سال 97 در ادامه می آید:

 

 

ماه

تعداد بازدیدکنندگان

فروردین

10588

اردیبهشت

10332

خرداد

2152

تیر

10105

مرداد

14392

شهریور

9239

مهر

7538

آبان

9410

آذر

8318

دی

8107

بهمن

13536

 

 

 

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.