بزرگداشت آیت الله جوادی آملی چهارشنبه هفته جاری در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

بزرگداشت آیت ‌الله عبدالله جوادی آملی، فقیه و فیلسوف برجسته کشور، چهارشنبه 17 بهمن‌ ماه 1397 در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌ شود.

به گزارش جماران، در این مراسم که از ساعت 15:30 تا 18 چهارشنبه برگزار خواهد شد، دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر مهدی محقق، رئیس هیأت مدیره انجمن؛ دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت ‌الله دکتر علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور سخنرانی خواهند کرد.

آیت ‎الله جوادی آملی از شاگردان امام خمینی(س) و علامه طباطبایی(ره) است و حدود شصت سال در حوزه‌ های علمیه قم و تهران، فلسفه، عرفان، فقه و تفسیر را تدریس کرده است. او کتاب ‌های بسیاری نوشته است که تفسیر تسنیم و رحیق مختوم (شرح اسفار اربعه) از جمله آنها است.

این فقیه و فیلسوف، پس از انقلاب اسلامی ایران مسئولیت‌هایی چون عضویت در شورای عالی قضایی، مجلس خبرگان قانون اساسی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مجلس خبرگان رهبری، را برعهده داشته است. او همچنین در دهه ‌های هفتاد و هشتاد شمسی، امام جمعه قم بوده است. آیت ‌الله جوادی آملی در سال ۱۳۶۷ش، در سفر به شوروی سابق، به همراه تعدادی از مسئولین وقت جمهوری اسلامی ایران پیام تاریخی امام خمینی(س) را به گورباچف، رهبر وقت آن کشور رساند.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر(عج)، پل امیربهادر، خیابان سرلشگر بشیری پلاک 71 واقع است.

بزرگداشت آیت الله جوادی آملی

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.