art

افتتاحیه بیست‌وچهارمین دوره جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ۲۰ شهریورماه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

به گزارش جی پلاس، مراسم یادشده با حضور هنرمندان، مسئولان و هنرمندان جوان در گلزار شهدای کرمان و همچنین ادای احترام به شهدا با نثار شاخه گل و گرامیداشت یاد آن‌ها آغاز شد. سپس افتتاحیه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

محمدرضا علیزاده - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان - در افتتاحیه این رویداد هنری گفت: مایه خوشحالی است که این جشنواره مهم با حضور جوانان پرشور در کرمان برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به موزه هنرهای معاصر صنعتی، اظهار کرد: این موزه از نظر گنجینه، با آثار ایرانی و خارجی‌اش از غنی‌ترین موزه‌های کشور است و بعد از موزه هنرهای معاصر تهران قرار دارد که نتیجه تلاش بزرگانی است که در راستای توسعه فرهنگ و هنر قدم برداشته‌اند. این موزه یادآور بزرگانی مانند استاد علی‌اکبر صنعتی؛ بنیانگذار پرورشگاه صنعتی است و خاطره هنرمندانی مانند سهراب سپهری، هنرمندان معاصر کشور و استان کرمان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: بیست‌وچهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان موجب شد تا برنامه‌هایی برای تقویت موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان انجام شود، آماده‌سازی کتاب آثار موزه از جمله این برنامه‌هاست که برای معرفی و شناساندن بیشتر موزه و آثار آن انجام می‌شود.

علیزاده افزود: تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت کرمان، رونمایی از فیلمی مستند درباره زنده‌یاد محمد امام، از برنامه‌های دیگری است که در جشنواره انجام می‌شود. محمد امام، دین بزرگی بر نقاشی و هنرهای تجسمی استان کرمان دارد و بیش از ۴۰ سال برای آموزش هنرمندان تلاش کرد.

رضوان صادق‌زاده - دبیر بیست و چهارمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان - نیز در این مراسم گفت: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مانند یک جوان دوست‌داشتنی است که اشکال هم دارد؛ اما هیچ‌کدام از هنرمندان و جوانان دوست ندارند که این جشنواره نباشد و قطعا همه بر ضرورت برگزاری آن تاکید دارند. مسئولان و هنرمندان و همه تلاش می‌کنند که مسایل و مشکلاتی نیز که در جشنواره وجود دارد، برطرف شود.

در این مراسم، زهرا موسی‌پور - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان - نیز حضور داشت و پس از مراسم افتتاحیه هنرمندان و جوانان از نمایشگاه آثار هنرمندان خارجی و ایرانی، آثار علی‌اکبر صنعتی و هنرمندان استان کرمان در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دیدن کرد.

کارگاه‌های جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حضور جوانان سراسر کشور در رشته‌های عکاسی، پوستر، تصویرگری، نگارگری، نقاشی، طراحی، حجم، کاریکاتور و خوشنویسی ۲۱ و ۲۲ شهریورماه در هنرستان هنرهای زیبای کرمان برگزار می‌شود و برگزیدگان در اختتامیه جشنواره ۲۳ شهریورماه معرفی می شوند. همچنین برای نخستین‌بار کارگاه هنر جدید با حضور تعدادی از هنرمندان جوان استان کرمان در این جشنواره برگزار می‌شود.

 

کدخبر: 739468
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ