life

تا میفهمد برای گفت و گو تماس گرفته ام انگار کاسه درد و دلش لبریز شده باشد یکباره تند تند شروع میکند به گلایه میگوید چهل سال است هنرورم اما باید برای نقش هنروری التماس کنم سینما به ما رحم نکرد از سال 48 اومدیم تو خیابون منوچهری تو کوچه ارباب جمشید ولی الان یک کارت درست کردیم زیرعکسمان نوشتیم زمین خورده سینما ما واقعا زمین خورده سینما هستیم.

به گزارش جی پلاس، همزمان با روز ملی سینما می شد رفت سراغ چهره های سرشناس، سلبریتی ها، آقایان و خانم های بازیگر با هزاران و گاه چند صدهزار فالوور و ... اما در این روز ما سراغ کسی رفتیم که سینما به او رحم نکرد،‌به کسی که واقعا زمین خورده سینماست، کسی که نماینده بسیار بسیار جوانان عشق سینمایی است که گاه به عشق پرده سفید، روزگارشان سیاه می شود.

با غلامحسین میرزایی معروف به غلام ژاپنی گفت و گو کرده ایم. مردی که واقعا هنرور است و به قول برخی سیاهی لشکر! با او همکلام شدیم و در تنظیم و انتشار صحبت هایش سعی کردیم به لحن عامیانه و باصفایش وفادار بمانیم.

 

از کار جدید چه خبر؟

چند روز پیش سریال نفس را که برای آقای همایون اسعدیان است کار کردم، البته همه این بازیهایی که به من میدهند را مدیون احسان علیخانی هستم که در برنامه ماه عسل باعث شد به ما کار بدهند بعد از آن ابوالحسن داوودی برای فیلم هزار پا از من دعوت کرد

من چهل و اندی سال در سینما هستم ولی کارگردانی دنبال مان نمی آید ، خدا احسان علیخانی را حفظ کنه که باعث شد ما رو مردم بیشتر بشناسن، مثلا توی همین فیلم پا تو کفش من نکن 5 ثانیه یه نقش به ما دادن خدا رو خوش نمیاد بعد چهل سال دستمزدم این باشه اونم توی لوکیشن زندان، اونم ته سلول، دو خط غزل میخونم و تمام...

برای یه فیلم دو ماه التماس یک نویسنده رو کردم که بهم نقش بده آخرش یه نقش چهار پنج ثانیه ای بهم داد من بعد چهل سال یعنی با التماس باید یه پلان چهار ثانیه ای بگیرم؟!

یعنی شما معتقدید برای هنروری هم پارتی بازی میشه؟

سر کارای جدید که میرم هنرورا پول میدن که بازی کنن، انقدر این جوونای علاقه مند زیاد شدن آشناهای کارگردان و دیگر عوامل زیادن که اصلا کسی دیگه دنبال ما نمیاد، بازم میگم خدا خیرش بده این برنامه ماه عسل و اون باعث شد یه تکونی کار ما بخوره!

از ممد لالی(محمد ذوالفقاری) چه خبر؟

اونم بنده خدا پیش منه 19 سالش بوده اومده تو سینما الان شصت و هفت، هشت سالشه، الان نشسته توی منوچهری روبرو ارباب جمشید، البته بگم بازنشستیم ولی با حقوق کم بازنشستگی که زندگی نمیگذره، این بنده خدا از قلعه حسن خان میاد خیلی براش سخته ولی عشقش سینماست میاد بلکه بتونه یه درآمدی هم داشته باشه...

چقدر دستمزد برای بازی بهتون میدن؟

والا اگر خیلی بهمون بدن جلسه ای 100 هزار تومن میدن تازه اگر بدن!

چند تا فیلم بازی کردین؟

من حدود 300 تا فیلم بازی کردم از همه هنرورا پرکارتر بودم از زندان و عروسی و دادسرا بگیر تا همه جا، هم دوربین و خوب میشناسم هم جایی که باید جلوی دوربین قرار بگیرم اما چه فایده...

از حضور در برنامه ماه عسل خیلی راضی هستین؟

آره به خدا، بازم میگم خدا خیر بده احسان علیخانی و صدا و سیما رو که توی این برنامه رنج چهل ساله من و همنسل های من رو که پای هنروری ایستادیم و هنوز این منوچهری رو ول نمیکنیم زنده کرد.

یه بار هم با آقای مهدی هاشمی روی صحنه اصلی تالار وحدت رفتید؟

آقای مهدی هاشمی ما رو برد تالار وحدت خیلی محبت کرد که برای مطرح کردن ما میخواست جایزه شو از دست ما بگیره ولی کارگردانایی که اونجا بودن گفتن اینارو برای چی آوردی، بهش گفتن شان تالار وحدت رو آوردی پایین! خیلی ما رو اذیت کردن با حرفاشون!

سی سال ما توی قهوه خونه میشینیم تا حالا نشده یک کارگردان بیاد دنبال دوتا از ما که مثلا با تجربه های این کاریم همه اش باید بدویم و التماس کنیم همه ش شده پارتی بازی و آشنا بازی...

ممد لالی مشغول چه کاریه؟

تو فیلم هزار پا خیلی بازی خوبی بهش دادن پا به پای رضا عطاران و جواد عزتی بازی کرده هنوز نیمده فیلمش..

از این همه فیلم که بازی کردید یه خاطره برای ما می گی؟

تو فیلم جبار یه اسب یهویی رم کرد، مرحوم فردین و بازیگرای دیگه پا به فرار گذاشتن من بودم با چند تا از بچه های هنرور که جلوی اسب و گرفتیم یا توی فیلم ذبیح موقع تنظیم پرژکتور برق چنان من و گرفت که دیگه از چشام نور میزد بیرون از بس بد بود همه بازیگران و عوامل در رفتن خدا خیر بده شیرمراد گودرزی دستیار فیلمبردار بود خودش و به خطر انداخت و جون من رو نجات داد.

در آخر حرف نگفته؟

این ممد لالی خیلی هنرور خوبیه دایی جان ناپلئون هم بازی کرده یا همین کار هزارپا که گفتم با آقای عزتی و عطاران. این آقای عطاران و جواد عزتی انقدر ما دو تا رو دوست دارن خیلی با معرفت هستن مثلا یه جا من مشکل داشتم برای خوندن دیالوگ چون سواد ندارم جواد عزتی خیلی کمکم کرد.

خلاصه بازم بگم این چهل سال یه طرف بعد از پخش ماه عسل یه طرف، علیخانی خیلی کمک کرد یه تشکر از قول من از عوامل ماه عسل بنویسید خلاصه که ما زمین خورده سینما هستیم همین الان با این دوستم که معروفه به «نورمن» یه عکسی انداختیم که زیرش زدیم: «زمین خورده سینما» بخدا آرزو داریم یه نفر دنبال ما بیاد بخدا ما 40 ساله هنروریم خیلی از این جدیدا که با پارتی میان بهتریم.

 

کدخبر: 739058
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ