life

«فرهاد مهندس‌پور»، نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر طی حکمی، به عنوان دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب شد.

به گزارش جی پلاس، در متن این حکم آمده است:

«جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با پیشینه ۳۵ ساله خود و تجربیات ارزشمند ادوار گذشته و حضور گروه‌های نمایشی برجسته از ایران و دیگر کشورهای جهان اعتبار و جایگاه ویژه‌ای در میان رویدادهای بین‌المللی تئاتر منطقه یافته است.

خوشبختانه در سالیان اخیر و با افزایش اجراهای تئاتر در سراسر کشور، این رویداد نیز سهم عمده و اساسی خود را به مرور تولیدات نمایشی سال اختصاص داده و از این طریق به ساختاری کارآمدتر دست پیدا کرده است.

بی‌شک رویکرد و برنامه‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور، در جهت‌گیری جریان عمومی تئاتر بسیار اثرگذار است. با این شرایط و باتوجه به گسترش دایره مخاطبان، فعالان، دانش آموختگان و تشکل‌های صنفی حوزه تئاتر ضروری است تا بر پایه تجربیات ارزشمند ادوار پیشین و شناخت چالش‌ها و فرصت‌های موجود، تدابیر امیدبخش در برنامه‌ریزی و اجرای این رویداد بزرگ هنری به کار گرفته شود.

با سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های حرفه‌ای و آموزشی و همچنین تجربیات گرانقدرتان در مدیریت‌های اجرایی و تخصصی تئاتر، امیدوارم با حضور شما در جایگاه "دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر" و با بهره‌گیری از تمام توان مشاوره‌ای، حمایتی و اجرایی تئاتر کشور، شاهد برگزاری جشنواره‌ای پویا و موفق باشیم.»

فرهاد مهندس‌پور ، مدرس و کارگردان تئاتر، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و استادیار گروه بازیگری - کارگردانی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس که در سابقه فعالیت خود ریاست شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش و ریاست انجمن نمایش  را دارد، برای دومین بار در مسیر سی و شش ساله جشنواره بین المللی تئاتر فجر دبیری این رویداد هنری را بر عهده گرفته است. دبیری بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیزدر پرونده کاری این هنرمند قرار دارد.

این کارگردان تئاتر دارای دکترای پژوهش هنر ، کارشناس ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.
نمایش " به خورشید سپارید" در سال ۱۳۶۶ آغازی بر کارگردانی تئاتر او بوده و پس از آن "داوری ایندرا" ، سرودی کنار گودال" ، "گالیله" ، "نی لبک و بهمن" ، "مکبث" ، "دیر راهبان" ، روز رستاخیز" را روی صحنه برده است.

او کارگردانی ۳ تله تئاتر "استنطاق" ، "یغمای با شکوه خورشید" و سه پاس از حیات طیبه نوجوان نجیب و زیبا" را نیز در سال‌های ۷۷ ، ۸۵ و ۸۶ انجام داده است.

 

کدخبر: 673164
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ