اخبار مرتبط

مهندس محمدعلی قلندری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بسیاری از کارشناسان حوزه آب ادامه روند خشکسالی های سالانه و کم آبی در منابع آب را بسیار نگران کننده می دانند و از آن به عنوان یک ابر چالش یاد می کنند که در آینده بخش گسترده ای از کشور را در بر خواهد گرفت.
مدیر عامل شرکت آبفای استان فارس افزود : با توجه به واقع شدن کشورمان در منطقه ی خشک و نیمه خشک و کمبود بارش ها طی سال های متوالی و از طرفی همگن نبودن بارش ها از نظر زمانی و مکانی و میزان تبخیرها ، عملا دستیابی به منابع آبی پایدار بسیار دشوار است.
به گفته وی اگر امکان آبرسانی از فواصل دور به شهرها و از جمله شهرهای استان فارس هم مقدور باشد این موضوع از ابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی خود یک چالش قلمداد می شود و عملا دستیابی به آن با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد. با این رویکرد ،علاوه بر دعوت از مردم برای پیوستن به پویش سراسری سازگاری با کم آبی، باید روش های صرفه جویی در مصرف آب و مقابله با بحران کم آبی در بخش های مصارف خانگی ، صنعت و کشاورزی را نیز همگانی کرد.
قلندری افزود: برای سازگاری با کم آبی در استان فارس برنامه های مدیریت تقاضا و مصرف، فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب،بهبود کیفیت آب شرب، تداوم خدمت رسانی و افزایش ظرفیت تامین و انتقال آب تدوین شده و به مرحله ی اجرا در آمده است.
قلندری اضافه کرد: از جمله اقدامات مهم انجام شده در این زمینه حفر و تجهیز 10 حلقه چاه در سال های گذشته، برنامه ریزی حفر 36 حلقه چاه جدید ، مهندسی مجدد 20 حلقه چاه، اصلاح و بازسازی بالغ بر 178 کیلومتر شبکه توزیع،اجاره2 دهنه چشمه، ساخت و تکمیل 29 هزار مترمکعب مخازن ذخیره آب ، افزایش ظرفیت آب شیرین کن های موجود ، تامین بخشی از آب مورد نیاز مردم از طریق آب بسته بندی و استفاده از تانکر های آبرسانی ثابت و سیار است.
6113 / 1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.