به گزارش ایرنا، آیین تشییع پیکر این عالم فقید با حضور اقشار مختلف مردم ، علما و مسئولان استان فارس از چهار راه شاهزاده قاسم شیراز به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع) تشییع شد.
در این بارگاه نورانی، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حدائق رئیس مدرسه علمیه منصوریه و مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس نماز را بر پیکر آن مرحوم اقامه کرد.
در ادامه این آیین، پیکر آیت الله حدائق در ایوان صحن اصلی حرم مطهر شاهچراغ (ع) به خاک سپرده شد.
آیین وداع با پیکر این عالم دینی شامگاه پنجشنبه در مسجد النبی خیابان قاآنی شمالی شیرازبرگزار شده بود.
آیت‌الله شیخ محمدرضا حدائق از علمای شهر شیراز و رئیس حوزه علمیه منصوریه بود که روز چهارشنبه براثر کهولت سن و ایست قلبی درگذشت.
وی فرزند آیت الله شیخ ابوالحسن حدائق بود که سال 1305 هجری شمسی در شیراز دیده به جهان گشود و در خانواده ای مذهبی که علم و فضیلت در آن پررنگ بود پرورش یافت.
این عالم دینی علاوه بر پدر خویش از محضر دانشمندان و علمای دیگری همچون حضرات آیات سید نورالدین حسینی الهاشمی، شیخ بهاء‌الدین محلاتی، شیخ علی آقا یقطین، سید محمود علوی، شیخ محمود شریعت زرقانی در رشته‌های مختلف علمی به ویژه علم فقه و اصول، اخلاق و تفسیر کسب علم کرد و به مراتب علمی و مقام رفیع اجتهاد نائل شد.
وی برای بهره‌مندی هر چه بیشتر و بهتر پس از درک مختصر علما بزرگ شیراز به سرزمین مقدس قم هجرت کرد و در جلسات درس خارج مرحوم حضرت آیت‌الله بروجردی، امام خمینی(ره)، سید محمدرضا گلپایگانی، بهره برد و پس از بهره‌مندی از محضر بزرگان علمی در قم به شیراز بازگشت و منشا خدمات علمی و مذهبی به مردم این دیار شد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، استاندار و تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) با صدور اطلاعیه مشترکی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله شیخ حدائق عالم دینی، روز شنبه 23 تیرماه جاری را به همین مناسبت به عنوان عزای عمومی در استان اعلام کردند.
6122/ 2027
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.