اخبار مرتبط

به گزارش روز جمعه ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: البته گرمای هوا نیز سبب افزایش مصرف شده اما ممکن است که این کار قدری نیز مصرفانه انجام شود که هم گناه است و هم باعث ایجاد مشکلاتی برای همه می شود.
وی ادامه داد: باید برنامه ریزی شود که از موجودی آبی که هست به شکل درست استفاده شود که این کار نیازمند برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از سوی مسئولان است.
او اظهار کرد: علاوه بر مصارف خانگی، در حوزه کشاورزی و صنعت نیز مصرف آب با صرفه جویی و استفاده صحیح همراه نیست که این روند نیز باید اصلاح شود.
امام جمعه شیراز گفت: باید از پساب های حاصل از مصارف خانگی برای تامین آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی استفاده شود.
آیت الله دژکام از سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز خواست که در ساخت و سازهای خود از تکنولوژی ها و فناوری های نوین و جدید به گونه ای استفاده کنند تا ضمن جلوگیری از هدر رفتن انرژی، از پساب حاصل از مصرف خانگی نیز بتوان استفاده کرد.
**مدیران نسبت به پاسخگویی به مردم بی تفاوت نباشند
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، ضمن تاکید بر لزوم پاسخگویی مدیران و اهتمام ویژه آنها به رسیدگی به امور مردم گفت: انتظار داریم که مدیران با سهل انگاری امور مربوط به مردم را پشت گوش نیاندازند.
آیت الله دژکام افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید دارند، فاصله مدیران با مردم باید کم شود و اگر مردم ببینند که مدیران نیز همانند آنها زندگی می کنند و همراه آنها سختی ها را تحمل می کنند قطعا مردم هم سختی ها را تحمل خواهند کرد.
وی اظهار داشت: در فضای کنونی لازم است که مدیران همانند دوران دفاع مقدس، جهادی به میدان بیایند و کار مردم را راه بیاندازند.
6122
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.