اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، هیات داوران مرحله استانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در کانون پرورش فکری، برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره معرفی کردند.
**خاطره‌نویسی
در مسابقه استانی خاطره نویسی رضوی از مجموع 52 اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس پس از داوری،‌ 8 اثر در دو گروه سنی 11 تا 13 سال و 14 تا 18 سال به‌عنوان برگزیده استانی معرفی شدند.
در گروه سنی 11 تا 13 سال، آیدار افتاده با اثر آرزوی من و مادرم، کژال نجیب‌زاده با خاطره کادوی تولد، هلیا مرادی با اثر چادر مشکی و هستی کارگر با خاطره فرصت اجابت به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند.
همچنین فاطمه خیرآبادی با اثر دست پر، مهسا ابراهیمی با خاطره آرزوی من، فاطمه زارعیان با اثر آن سه دوست‌ و ستایش ناطری‌فرد با خاطره‌حبه قند‌ رتبه های برتر مسابقه خاطره نویسی گروه سنی 14 تا 18 سال را به خود اختصاص دادند.
** کتابسازی
در رشته کتابسازی در مسابقه استانی «کتاب سازی رضوی» از مجموع 28 اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس پس از داوری،‌ 10 اثر در سه گروه سنی 8 تا 10 سال،11 تا 13 سال و 14 تا 18 سال به‌عنوان برگزیده استانی معرفی شدند.
در گروه سنی 8 تا 10 سال محمد جواهر و محمد حسین جاهدی، زهرا قادری و اطهر قادری به عنوان دو گروه کتاب سازان برتر معرفی شدند.
عسل سوزنده ، الهه عالی زاده، سبا دهبیدی اسدزاده، زهرا ترابی، مهدیه براتی، فاطمه السادات طباطبایی، عسل مصفا، حدیث برم شوری، پارمیس دهقانی، احمد رضا مهربان و پویا داوودی اعضای 5 گروه برتر کتاب سازی گروه سنی 11 تا 13 سال هستند.
کانون فارس، هلیا مرادی، طناز فتحی، سارا جام، روژان نجیب زاده و ستایش ناظری فرد را نیز به عنوان برگزیدگان گروه سنی 14 تا 18 سال کتاب سازی اعلام کرد که در قالب سه گروه به ارائه اثر پرداختند.
** پژوهش
در مسابقه پژوهش رضوی نیز جوانان لارستانی برگزیده شدند.
علی عسکرپور و محمد مهدی عبدالله پور دو عضو نوجوان مرکز فرهنگی هنری لارستان مقام برتر بخش پژوهش رضوی را در مرحله استانی جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در گروه سنی 14 تا 18 سال به خود اختصاص دادند.
موضوع پژوهش این نوجوانان بررسی تأثیرکتاب ها و داستان های رضوی بر سبک زندگی ایرانی- اسلامی عنوان شده است.
** کاردستی
در مسابقه کاردستی رضوی هیئت داوران از مجموع 126 اثر رسیده به دبیرخانه استانی جشنواره 15 اثر را در گروه های سنی مختلف به عنوان برگزیده معرفی کرد.
بر این اساس مبینا روایی، محمد جواهر و نگین لطفی به عنوان برگزیدگان گروه سنی 8 تا 10 سال، در گروه سنی 11 تا 13 سال نیز زینب کیانی نژاد، مرضیه پناهی، یاسمن تقوی، محمد رزمخواه، نادیا لطفی، فاطمه سادات میرقادری، فاطمه سادات طباطبایی و سونیا جنگجو و در گروه سنی 14 تا 18 سال نیز زهرا خلیلیان، مینا نیک سرشت، راحله محمدی خواه، ابوالفضل میرزایی، هانیه شفیعی و الناز شایان پور رتبه های برتر را کسب کردند.
** نامه ای به امام رضا (ع)
در مسابقه استانی نامه ای به امام رضا (ع) از مجموع 103 اثر رسیده به دبیرخانه این مسابقه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس پس از داوری،‌ 7 اثر در سه گروه سنی 8 تا 10 سال،11 تا 13 سال و 14 تا 18 سال به‌عنوان برگزیده استانی معرفی شدند.
در بخش نامه نویسی نیز سیده مبینا نظاری، فاطمه قائدی و ملیکا ابراهیمی به عنوان برگزیدگان گروه سنی 8 تا 10 سال معرفی شدند. در گروه سنی 11 تا 13 سال نیز کوثر مقصودی و در گروه سنی 14 تا 18 سال حامد عبدالهی، فاطمه زارعیان و زهرا رزم خواه موفق به کسب مقام برتر شدند.
** پویانمایی
در بخش پویانمایی نیز انیمیشن امام رضا (ع) از زینب کیانی نژاد و یاسمن تقوی فرد، از مرکز فرهنگی هنری لارستان و انیمیشن یک کار خوب از زهرا رزم خواه، فاطمه زارعیان و یکتا ستایشگر از مرکز فرهنگی هنری شماره 2 جهرم به عنوان انیمیشن های برتر انتخاب شدند.
انیمیشن مردم به او گفتند پسندیده از مائده صفایی، آویسا زرگری، درسا بردبار، پارمیس معتمد و نسترن شیوخی و انیمیشن فرشته های حرم با هنرنمایی محمد حسین جاهدی، محمد جواهر و بهنام درتاج، دو انیمیشن برگزیده دیگر از مرکز فرهنگی هنری لارستان است.
مسابقات هنری رضوی با محورهای موضوعی قدمگاه عشق «هجرت امام‌رضا(ع) از مدینه تا خراسان»، سبک زندگی امام رضا(ع) «اخلاق و آداب، زهد و عبادت، علم و دانایی، رأفت و مهربانی، سخاوت و بخشش، طب‌الرضا (ع)» و «ترویج و تبیین سبک زندگی ایران اسلامی با تکیه بر فرهنگ رضوی با مصادیقی همچون محبت اهل بیت (ع)، هویت دینی، گذشت، ایثار و...» برگزار شده است.
مهلت ارسال آثار به این جشنواره براساس فراخوان، اسفندماه 96 تا خردادماه 97 بوده است.
برگزیدگان این رقابت‌ها به تفکیک در مرکز هر استان تقدیر می شوند و مراسم تقدیر از برگزیدگان استان فارس 27 و 28 تیرماه کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
فاصله بین سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و میلاد امام رضا (ع) که از یکم تا یازدهم ذیقعده است به نام دهه کرامت نامگذاری شده است وششم ذیقعده به بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع)‌ اختصاص دارد.
دهه کرامت در سال 97 از 24 تیرماه تا سوم مرداد و روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)29 تیرماه است.
7375/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.