اخبار مرتبط

سید حشمت الله حیات الغیب سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد به خاطر ناتوانی از پرداخت غرامت در جرایم غیرعمد مانند تصادف، مهریه، نفقه و ... هم اینک در زندان به سر می برند و برای آزادی آنها به افزون بر 300 میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در سال 96 حدود 750 نفر زندانی جرایم غیر عمد در استان فارس آزاد شده اند که امیدوارم در سال جدید نیز به همت نیکوکاران و نیک اندیشان این خطه تعداد بیشتری از زندانیان استان از بند رها شوند.
مدیرکل زندان های استان فارس گفت: امیدوارم در جشن گلریزان امسال زندانیان جرایم غیرعمد که دهم خردادماه در پارک عفیف آباد برگزار می شود به همت خیرین زمینه آزادی بخش قابل توجهی از زندانیان استان فارس فراهم شود.
وی اظهار کرد: با زندانی شدن هر فرد چندین خانواده درگیر مسائل و مشکلات ناشی از آن می شوند و حتی احتمال بزهکار شدن فرزندان زندانیان نیز وجود دارد به همین دلیل امیدواریم تا با کمک های خیرین زمینه آزادی زندانی های بیشتری بویژه افرادی که به دلیل جرایم غیرعمد در حبس به سر می برند فراهم شود.
وی با اشاره به آسیب های وارده به خانواده زندانیان اظهار کرد: متاسفانه با زندانی شدن یکی از اعضای خانواده به اشتباه برچسب زندانی به دیگر افراد خانواده نیز زده می شود که این امر مشکلات زیادی را برای خانواده زندانی ها ایجاد کرده و بر حجم مشکلات آنها افزوده است.
ستاد دیه کشور در سال 1369 به همت شهید لاجوردی و به هدف ایجاد زمینه آزادی زندانیان تاسیس شد.
ستاد دیه استان فارس نیز از سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرد که از آن تاریخ تاکنون بیش از هشت هزار نفر به این وسیله از زندان آزاد شده اند.
9873 / 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.