اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ حسین محمدی، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز افزود: در شرایط حساس و در ابتدای پیروزی انقلاب که دشمنان و برخی دوستان ناآگاه بر این مساله دامن می زدند، امام (ره) نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد و در پیامی تاریخی بر ضرورت حفظ انسجام، وحدت و نظم در ارتش تاکید نمودند و روز بیست و نهم فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.
وی ادامه داد: رهنمودهای امام خمینی (ره) بود که در آستانه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برآگاهی دلاورمردان ارتش نسبت به ماهیت ضداسلامی و غیرمردمی رژیم پهلوی افزود و وجدان های بیدار و فطرت های آلوده نشده ارتشیان را در سطوح مختلف بیدار کرد.
او گفت: با پیروزی انقلاب و تحول و دگرگونی در همه عرصه ها، یکی از مسایل مطرح در نیروهای مسلح این بود که دیدگاه انقلاب و امام (ره) نسبت به ارتش و تکلیف ارتش در نظام اسلامی چیست اما نامگذاری روزی به نام ارتش جمهوری اسلامی از سوی ایشان، حجت را بر همگان تمام کرد.
فرمانده پیشین ارشد نظامی ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد افزود: از لحظه نخست پیروزی انقلاب، ارتش و ارتشیان، عشق، علاقه و میل باطنی خود به حرکت ستم سوز و توفنده انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل را ابراز داشتند و در اثبات این معنا فداکاری ها، کوشش ها و ایثارگری های بسیاری از خود نشان دادند.
سرتیپ محمدی گفت: ارتشیان در گسستن از رژیم طاغوت و پیوستن به اقیانوس ملت، بیعت با امام امت، درهم شکستن توطئه های گوناگون دشمن به ویژه مقابله با ضد انقلاب، حضور گسترده در عرصه حماسه و شرف دفاع مقدس و حراست و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی آنچه در توان داشتند برای دفع تجاوز و کسب پیروزی و افتخار انجام دادند.
وی اظهار کرد: آنها با نمایش تمام توانایی ها و استعدادهای بالقوه خود ثابت کردند که نیروهایی کارآمد، پرافتخار و پرقدرت هستند و آمادگی انجام هر ماموریتی را دارند به نحوی که نیروی هوایی، هوانیروز و یگان های توپخانه ای ارتش به غیر از عملیات هایی که توسط ارتش انجام می شد در سایر عملیات هایی که توسط سپاه پاسداران شکل می گرفت نیز نقشی بسیار مهم و تاثیرگذار ایفا می کردند.
امیر سرتیپ محمدی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بیش از 48 هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی با توانمندسازی پژوهش های دفاعی از طریق زیرساخت های مورد نیاز، بهبود اصلاح فرآیندها، توسعه و تعمیم فرهنگ پژوهش و تحقیقات، توسعه سرمایه انسانی متعهد و متخصص برای تولید فکر و اندیشه نو با هدف ارتقا توان دفاعی و افزایش قدرت بازدارندگی توانسته گام های موثری برای بومی سازی و بروز رسانی تجهیزات دفاعی خود بردارد.
وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی امروز از وابستگی به قدرت های خارجی بی نیاز است و تمام خواسته های خود را با اتکا به توانمندی دانشمندان خود از تولیدات صنایع دفاعی داخل کشور برآورده می سازد و روز به روز در راه رسیدن به اهداف مدنظر فرماندهی معظم کل قوا و ملت بزرگ ایران بر تلاش های خود می افزاید.
پش از پیروزی انقلاب و برخاستن زمزمه های منافقین و دیگر گروه های ضد انقلاب مبنی بر انحلال ارتش، امام خمینی (ره) در سال 58 روز بیست و نهم فروردین ماه را به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی اعلام کردند.
6122 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.