اخبار مرتبط

لیلا دودمان روز جمعه در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اقدام مشترک سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران در برگزاری این نمایشگاه در شیراز را ستود.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این عکس ها و اسناد نماد تاریخ ایران است و باید بطور مداوم در معرض دید همه نسل ها قرار گیرد.
وی بر لزوم آشنایی نسل های جوانتر با تاریخ ایران تاکید و اظهار کرد: متاسفانه در سال های گذشته بخشی از دروس مدارس در مقطع متوسطه و حتی در دانشگاه ها که حاوی نحوه شکل گیری سازمان ملل متحد و بخش های زیرمجموعه آن بوده حذف شده و متاسفانه نسل کنونی با این سازمان بین المللی، آشنایی چندانی ندارد.
وی ادامه داد: سازمان ملل متحد تنها به شورای امنیت خلاصه نمی شود و از مجموعه های حمایتی بسیاری در حوزه آسیب های اجتماعی و حمایت از زنان و کودکان تشکیل شده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز در ادامه گفت: شرایط خاصی بر دنیای کنونی حاکم است و کشورها با بحران های گوناگونی روبه رو هستند که خوشبختانه نقش ایران نیز در این بین همواره بر پایه ترویج حرکت های ظلم ستیزانه بوده است.
وی بر لزوم برپایی نمایشگاه های مشابه تاکید کرد و افزود: آشنایی مردم ایران با بخش های مهم سیاسی و تاریخی جهان ، از جمله اینکه در سال 1945 سازمان ملل متحد تشکیل شده و نقش ایران در ایجاد این مجموعه و همکاری های بعدی امری ضروری است.
نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران روز پنجشنبه در شیراز آغاز به کرد.
این نمایشگاه تا شامگاه چهارشنبه بیست و نهم فروردین 97 در محل نگارخانه تار و پود واقع در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در شیراز پذیرای عموم بازدید کنندگان است.
در این نمایشگاه 36 عکس تاریخی مستند که نشان‌دهنده حضور ایران در جامعه ملل و نقش کلیدی آن در تاسیس سازمان ملل است، در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این نمایشگاه به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران برپا شده است.
سازمان ملل متحد سال 1945 میلادی تاسیس و جایگزین جامعه ملل شد.
این سازمان توسط 51 کشور تاسیس و سال 2011 میلادی، 193 کشور عضو داشت، اعضای آن تقریبا شامل همه کشورهای مستقلی است که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده ‌اند.
شورای امنیت قوی‌ ترین نهاد سازمان ملل، پنج عضو دائمی دارد که در تصمیمات این شورا حق وتو دارند.
مقر سازمان ملل متحد در نیویورک است و کشورهای عضو و مؤسسه های وابسته، هر سال با تشکیل نشست های منظم در مورد امور بین‌المللی و امور اجرایی مربوط به آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند.
ایران به‌ عنوان یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد در میان نخستین کشورهایی بود که مرکز اطلاعات سازمان ملل در آن تاسیس و فعالیت‌هایش چند ماه بعد، در ماه مه 1950 آغاز شد.
9873/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.