اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: در روزهای گذشته شاهد التهاب در بازار ارز در کشور بودیم که به دنبال آن تدابیری از سوی قوای سه گانه اندیشیده شد و این التهاب تا حدودی آرام شد، اما سوال این است که چرا باید اجازه داد کار به اینجا برسد و بعد تصمیم گیری شود؟
امام جمعه موقت شیراز افزود: افزایش قیمت ارز تاثیرات بسیاری بر همه بخش ها دارد و فشار آن نیز قبل از هر چیز به طبقه محروم جامعه وارد می شود.
رضوی اردکانی گفت: باید توجه داشت در برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، آمریکا و انگلیس برای کم ارزش کردن پول ملی ایران اقدامات سازمان دهی شده در حال انجام است.
امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شیراز تلاش همگان در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب می گویند به تولید و حمایت داخلی توجه شود برای این است که امید ما به خارج نیست.
وی از عمل نکردن برخی طرف های مذاکرات ایران و گروه 1+ 5 به برجام از جمله در زمینه مراودات بانکی انتقاد کرد و گفت: امروز کشورمان نفت را نسبتاً در حد سهمیه می فروشد و دلارها را هم به هر شکل از خریداران نفت می گیرد و از این رو، انتظار است مدیریبت بهتری در تنظیم بازار ارز صورت گیرد.
رضوی اردکانی افزود: نباید شرایط به گونه رقم می خورد که یک عده برای خرید دلار صف بکشند و دلار در را خانه ذخیره کنند و الان هم عزا گرفته اند که با دلاری که 6 هزار تومان خریده اند چه کنند.
امام جمعه موقت شیراز گفت: این راهش نیست، پول ها به جای اینکه به تولید برود صرف خرید و ذخیره طلا و دلار در خانه ها شده است و از این رو باید با دلالان و متخلفان بازار ارز برخورد شود.
وی افزود: باید توجه داشت دشمن می داند حمله نظامی به کشور ما به نفعش نیست و ضرر می کند و با جنگ اقتصادی می خواهد این ملت را به زانو در آورد، مردم با بصیرت ایران نیز باید با هوشیاری و همکاری توطئه های دشمن را ناکام بگذارند.
رضوی اردکانی گفت: در تمام دنیا اگر فشار اقتصادی بر کشور وارد شود مردم طلای خود را در بانک ها می گذارند تا توان پشتوانه پولی کشورشان تقویت شود نه اینکه آن را به ارز و طلا تبدیل کنند و در خانه نگهدارند.
امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شیراز با گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش و ارتشیان چه در پیروزی انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس، نقش بزرگ و تاثیرگذاری ایفا کردند.
رضوی ارکانی افزود: منافقین در سال 57 زمانی که احساس خطر کردند شعار انحلال ارتش سر می دادند، اما در جریان پیروزی انقلاب بدنه ارتش با ملت بود، این ارتشی ها بودند که از حرکت مردم انقلابی حمایت کردند و کمر نظام طاغوت را شکستند.
وی گفت: به دنبال شعارهای منافقین، امام راحل (ره) با آگاهی و درایت کامل روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.
**مردم برای بهبودی امام جمعه شیراز دعا کنند
امام جمعه موقت شیراز در ادامه گفت: چند هفته ای است که نمازگزاران از حضور نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در نماز جمعه محروم هستند و علت آن نیز بیماری ایشان است.
رضوی اردکانی گفت: آیت الله اسدالله ایمانی هم اینک در حال طی مراحل درمان است و امیدواریم با دعای خیر مردم شاهد بهبودی کامل وی و خطبه های نمازجمعه توسط ایشان باشیم.
6122/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.