اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی روز جمعه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، تونی وونگ در دیدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان افزود: درباره سرمایه گذاری در این منطقه تحقیقات زیادی داشتیم و فضای این منطقه را فضایی مثبت برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف یافتیم و از این رو، تلاش داریم که در این منطقه سرمایه گذاری کنیم.
وی با بیان اینکه کشور چین به دنبال تقویت همکاری ها با ایران در زمینه ساخت نیروگاه های خورشیدی است، گفت: هم اینک فاز اول ساخت نیروگاه خورشیدی در منطقه درزو سایبان در لارستان با ظرفیت یک مگاوات در دست ساخت است.
مدیرعامل شرکت داینا ولت کشور چین اظهار کرد: یک پروژه دیگر با ظرفیت 10 مگاوات در منطقه درزو سایبان و 2 طرح دیگر که هر یک ظرفیت هفت مگاوات دارند، در کشکویه بخش صحرای باغ و روستای کوره اوز در ماه های آینده احداث می شوند.
وی ادامه داد: ارزش مجموع طرح های سرمایه گذاری این شرکت چینی در منطقه لارستان 25 میلیون دلار است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز در این دیدار گفت: لارستان بهترین ظرفیت احداث نیروگاه‌ خورشیدی است و در این شهرستان آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی را دارد.
حسنی افزود: لارستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی از جمله وجود بیش از 36 پرواز داخلی و خارجی در هفته از فرودگاه بین المللی لارستان، وجود نمایندگی وزارت امور خارجه، گمرک تجاری و ... است و این آمادگی را دارد که از همه سرمایه گذاران حمایت کند.
مهدی ابراهیمی مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه جاده ابریشم آسیا نیز در این دیدار گفت: لارستان از شهرستان های مستعد ایران برای سرمایه گذاری به ویژه در زمینه ساخت نیروگاه خورشیدی است.
شهرستان لارستان در فاصله 378 کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.
9873/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.