اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد عباسی، چهارشنبه در نشست خبری افزود: این میزان تسهیلات برای ساخت، مقاوم سازی و تعمیر واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده از سیل سال های 94 و 95 شهرستان لامرد و همچنین متقاضیان ساخت واحد مسکونی جدید پرداخت شد.
وی بیان کرد: میزان پرداخت تسهیلات در حوزه مسکن روستایی در شهرستان لامرد در دولت یازدهم (سال 92 تا 95) در مجموع 151 میلیارد و 875 میلیون ریال بود که این رقم در مقایسه با سال 96 که 178 میلیارد ریال است بیانگر افزایشی چشمگیر است.
عباسی با بیان اینکه مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد شهرستان لامرد هم از این تسهیلات برخوردار شده اند، اظهار داشت: افزایش این تسهیلات در مدت یاد شده موید این است که دولت دوازدهم برای محرومیت زدایی از روستاها عزمی جدی و قاطع دارد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لامرد ادامه داد: همچنین این بنیاد در حوزه تامین مسکن روستایی در سال 96بیش از 170 قطعه زمین به روستاییان نیازمند واگذار و حدود 360 پروانه ساخت صادر کرد.
عباسی بیان کرد: این بنیاد در حوزه بهسازی و اجرای طرح هادی روستایی در سال 96 حدود 55 میلیارد ریال از محل اعتبارات درآمد سه درصد نفت و گاز، اعتبارات استانی و حوادث برای بهسازی و اجرای طرح هادی اختصاص داد که این میزان اعتبار نیز در زمینه اجرای تک لبه، زیرسازی، آسفالت و ساخت بوستان در 60 روستای این شهرستان هزینه خواهد شد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لامرد گفت: 12میلیارد و 400 میلیون ریال از اعتبار مورد اشاره از سوی این بنیاد به عنوان قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی در اختیار دهیاران قرار گرفته است.
به گفته عباسی، همچنین پارسال 6 میلیارد و 500 میلیون ریال برای زیرسازی 80 هزار مترمربع معابر روستایی این شهرستان هزینه شد.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیست و یکم فروردین سالروز صدور فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر افتتاح حساب 100 و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: تامین مسکن مقاوم، تهیه زمین مورد نیاز طرح ها و پروژه های مسکن شهری و روستایی، عمران و آبادانی روستاها از مهم ترین فعالیت های این بنیاد از بدو تاسیس است.
او بیان کرد: همچنین تهیه و اجرای طرح های هادی، تثبیت مالکیت املاک و اراضی، تهیه و ارایه طرح های لازم برای بازسازی و نوسازی مناطق مسکونی آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه از دیگر وظایف این بنیاد به شمار می آید.
عباسی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لامرد ظرف سال های گذشته توانسته در زمینه های نام برده خدمات قابل توجهی انجام دهد و به عمران و آبادانی این منطقه کمک کند.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نخستین نهاد سازندگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با فرمان امام خمینی (ره) در بیست و یکم فروردین سال 58 تشکیل شد.
شهرستان لامرد در فاصله 464 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
9873 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.