اخبار مرتبط

استاندار فارس گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد که میزبان صنایع مهمی نظیر آلومینیوم جنوب است به عنوان یکی از مهمترین مناطق ویژه اقتصادی نقش تعیین کننده ای در توسعه ملی، استانی و منطقه ای دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، اسماعیل تبادار صبح امروز در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لامرد با حضور در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیت این منطقه و به ویژه آلومینیوم جنوب همه دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری و تعامل همه جانبه برای ایجاد و یا تکمیل زیر ساخت ها هستند.

وی اضافه کرد: آلومینیم جنوب می‌تواند یک نظام کاری برجسته‌ صنعتی را در کشور رقم بزند و این یک مزیتی است که شامل استان فارس در وهله اول و کل کشور خواهد شد و بنابر این تسهیل شرایط برای استقرار صنایع و همچنین افتتاح پروژه های مهم در موعد مقرر از وظایفی است که همه باید به آن توجه کامل داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به پیشرفت مناسب صنایع آلومینیوم جنوب افزود: امیدواریم این طرح در زمان مقرر به بهره برداری رسیده و نقش برجسته‌ای را در اقتصاد کشور، استان فارس و این منطقه به ویژه افزایش تولید ملی، ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی ایفا کند.

تبادار اضافه کرد: همزمان با توسعه صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد لازم است تا سایر زیرساخت ها و امکانات مورد نظر مانند فرودگاه، محورهای مواصلاتی، آب، برق و سایر تاسیسات به فراخور شرایط جدید از پیشرفت لازم برخوردار شوند.

در این بازدید که جمعی از معاونان استاندار، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان فارس نیز حضور داشتند مدیر منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ارایه گزارشی از دستاوردهای صنعتی در منطقه متبوعش از توجه مدیران صنعتی و اجرایی در سطح ملی و استانی برای توسعه این منطقه قدردانی کرد.

محمد آشفته آج بیشه گفت: خوشبختانه روند فعالیت در آلومینیوم جنوب از وضعیت مناسبی برخوردار است و با حمایت مدیران اجرایی و سیاسی و همچنین نماینده مجلس امیدواریم در ابعاد مختلف شاهد پیشرفت پروژه ها باشیم.

 شایان ذکر است استاندار فارس در جمع صاحبان سرمایه و بخش خصوصی نیز ابراز امیدواری کرد از پتانسیل موجود در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بخصوص صنایع پایین دست به نحو مطلوبی استفاده شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.