اخبار مرتبط

علی اصغر روزگار روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در کنار این کار بهسازی شبکه ارتباطی همراه اول استان نیز با به روز رسانی 2 هزار و 197 سایت در قالب پروژه فاز هفت که از شهریورماه پارسال آغاز شد در اردیبهشت ماه امسال به اتمام رسید.
وی ادامه داد: به منظور رفع مشکلات باقیمانده در بحث پوشش خطوط همراه اول، کار به روز رسانی 220 سایت دیگر نیز در قالب پروژه فاز هفت پلاس هم اینک در دست انجام است که ظرف 2 ماه آینده به اتمام خواهد رسید.
مدیر مخابرات منطقه فارس اظهار کرد: در بحث افزایش تعداد خطوط تلفن همراه استان نیز که در سال 92 و قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید سه میلیون و 900 هزار خط بود با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم در پایان فعالیت دولت یازدهم به چهار میلیون و 400 هزار خط افزایش یافت.
مدیر مخابرات منطقه فارس تصریح کرد: هم اینک ضریب نفوذ همراه اول در استان 91 درصد و در کلانشهر شیراز بیش از 170 درصد است.
روزگار ادامه داد: تعداد خطوط تلفن ثابت نیز که در سال 92 یک میلیون و 700 هزار خط نصب شده بود در در پایان فعالیت دولت یازدهم به یک میلیون و 900 هزار خط رسید.
وی، یکی از برنامه های مخابرات منطقه فارس را انتقال فیبر نوری به منازل و مجتمع های مسکونی و تجاری استان دانست و تصریح کرد: شهروندانی که متقاضی دریافت خدمات از طریق فیبر نوری هستند باید تقاضای خود را از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت ثبت کنند تا نسبت به فراهم کردن زیرساخت ها و مقدمات انتقال فیبر نوری اقدام شود.
مدیر مخابرات منطقه فارس گفت: تاکنون 60 هزار واحد مسکونی از این خدمات بهره مند شده اند که انتقال فیبر نوری به 60 هزار واحد دیگر را نیز در برنامه امسال داریم که امیدواریم مورد استقبال شهروندان قرار گیرد تا تا آنها بتوانند در آینده نزدیک تمام خدماتی که در دنیای فناوری اطلاعات قابل دریافت هست از جمله شبکه های تلویزیونی را از این طریق دریافت کنند.
وی، هزینه خرید هر خط تلفن ثابت از سوی شهروندان را 200 هزار تومان برآورد کرد و افزود: این در حالی است که هر خط تلفن به طور میانگین یک میلیون تومان برای مخابرات هزینه دارد.
روزگار، میزان بدهی مشترکان تلفن ثابت و همراه اول در استان را به تریب 40 میلیارد تومان و 60 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: اگر مردم بدهی های خود را پرداخت کنند امکان توسعه و گسترش امکانات و خدمات در حوزه تلفن ثابت و همراه برای ما بسیار بیشتر خواهد بود.
وی افزود: در بحث واگذاری پهنای باند و اینترنت پر سرعت نیز تعداد کاربران از 250 هزار نفر در سال 92 به بیش از 500 هزار نفر در سال جاری رسید.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.