اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، اصغر ظریفکارفرد افزود: این اقدام با هدف ارائه راهکار منصفانه برای رفع مشکل بخش خصوصی به میزبانی اتاق شیراز به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان انجام می شود.
وی ادامه داد: برخی از موارد جزو منافع ملی است و در آن نباید اعمال زور شود.
او اظهار کرد: بخش دولتی در استان باید بخش خصوصی شامل رئیس جامعه هتلداران استان یا اتاق بازرگانی را به عنوان واسط انتخاب و مشکل هتل آسمان را با مشارکت بخش خصوصی حل می کرد.
ظریفکار فرد گفت: بخش دولتی نتوانست مشکل بخش خصوصی را حل کند و خود بخش خصوصی باید وارد این کار شود و بر این باوریم مشکلات بخش خصوصی باید توسط فعالان این بخش حل و فصل شود.
رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی شیراز بیان کرد: متاسفانه برخی از مشکلات ما در حوزه قانونی است و مشکل شهر شیراز با یک هتل درست و یا خراب نمی شود بلکه اگر قوانین درست شود دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود.
او افزود: از وظیفه خود در قبال شهر شیراز کوتاه نمی آییم و در مورد مشکل هتل آسمان باید هم حق شهر و هم حق مالک هتل در نظر گرفته شود.
وی درباره شکل گیری تشکل گردشگری مثلث طلایی گردشگری ایران هم گفت: این تشکل با حضور فعالان بخش های مختلف گردشگری مثلث طلایی در هر اتاق های بازرگانی شیراز، اصفهان و یزد تشکیل می شود که پس از ثبت نهایی در اتاق ایران فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.
ظریفکار فرد افزود: همچنین سایت تخصصی مثلث طلایی نیز با هدف ارائه خدماتی همچون رزرو هتل، تورهای گردشگری و تهیه بلیت در سه شهر شیراز، اصفهان و یزد به گردشگران ایجاد می شود.
برخی از دوستداران میراث فرهنگی هتل 18 طبقه آسمان را که در خیابان رودکی شیراز درحال احداث است عاملی برای تجاوز به فضای منظری و بصری ارگ کریم خانی شیراز قلمداد می کنند و براین باورند که احداث این هتل و تجاوز به فضای بصری ارگ، بخت ارگ کریمخانی شیراز را برای ثبت در آثار جهانی و مورد حمایت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو) کاهش می دهد.
احداث این هتل به گونه ای است که از فضای پیرامونی ارگ کریمخانی می توان طبقات انتهایی هتل را که از برج جنوب غربی ارگ کریمخانی سر برآورده مشاهده کرد.
دریافت خبر:‌سارنگ عبداللهی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
6122 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.