اخبار مرتبط

محمد مهدی مستقیمی در این باره به ایلنا گفت: انتشار آگهی استخدام در رابطه با جذب نیرو در کارخانه آلومینیوم جنوب (لامرد) صحت ندارد و آگهی استخدام مطابق مصوبه هیات مدیره؛ از طریق روزنامه های سراسری ، استان فارس و نشریات محلی و همچنین در سایت رسمی سالکو منتشر می شود و محل برگزاری آزمون هم در شهرستان لامرد خواهد بود که هم اکنون متن آگهی استخدام درحال بررسی است که از  نظرات آقای علوی نماینده محترم مردم در رابطه با آگهی استخدام استفاده خواهیم کرد و سپس آگهی را منتشر می کنیم.

مدیرعامل آلومینیوم جنوب با اشاره به اینکه کارخانه آلومینیوم در لامرد احداث می شود، گفت: تجربه در صنایع آلومینیوم نشان داده که نیروهای بومی مورد استفاده پس از کسب تجربه ، در محل پروژه ماندگار بوده اند و بسیاری از هزینه ها با جذب نیروهای بومی؛ کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: برخی ها معتقدند نیروی توانمند بومی در لامرد نیست و طرح این موضوع اشتباه است چرا که اکثر نیروهای ایرانی از همین مناطق جنوب در صنایع آلومینیوم خارج از کشور مشغول بکار هستند و از این لحاظ معتقدیم که نیروهای مستعد و توانمند بومی باتوجه به وجود مراکز آموزش دانشگاهی در مناطق لامرد و مهر داریم که استفاده از نیروهای بومی در آلومینیوم جنوب ؛ سرمایه گذاری ماندگار است.

مستقیمی با توضیحی درباره روند استخدام در کارخانه آلومینیوم جنوب اظهار داشت: ۱۲۰۰ نفر نیرو بصورت استاندارد در فاز اول مجتمع آلومینیوم جنوب بطور مستقیم مشغول بکار خواهند شد که ۲۰۰ نفر از نیروهای حرفه ای متخصص درجه یک هستند که در قلب کارخانه یعنی سالن احیاء مشغول به کار می شوند.

وی ادامه داد: کارخانه آلومینیوم جنوب با استفاده از فناوری پیشرفته ۴۳۰ کیلوآمپر احداث می شود و ۲۰۰ نیرویی که همزمان با آغاز به فعالیت کارخانه مشغول به کار می شوند باید از بهترین های دنیا باشند و مسلط به زبان انگلیسی و اطلاعات کاملی در رشته خود داشته باشند.

مستقیمی بیان کرد: کانادایی ها برای ساخت کارخانه آلومینیوم با فناوری ۴۳۰ کیلوآمپر از ایتالیا و بعضا نیرو از ویتنام و چین جذب می کنند و به دنبال بهترین نیروها هستند چرا که ۲۰۰ نیروی متخصص حرفه ای هستند که نیروهای دیگر کارخانه را آموزش می دهند و حقوق های بالایی هم دریافت می کنند و به نوعی هرکدام از آنها یک استاد دانشگاه هستند و بنابراین راه اندازی کارخانه و مدیریت در دوران بهره برداری بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم اضافه کرد: ۲۰۰ نفر نیروی متخصص کارخانه آلومینیوم جنوب (لامرد) از طریق آگهی استخدام جذب می شوند و مابقی نیروها هم تقریبا ۹۹ درصد از بومی های آن منطقه استفاده می کنیم.

به گزارش ایلنا، طرح آلومینیوم جنوب در ۳ فاز مستقل به ظرفیت تقریبی یک میلیون تن آلومینیوم اولیه و آلیاژی مصوب و برنامه ریزی شده است که عملیات اجرایی فاز نخست طرح با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم (با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری غدیر با ۵۱ درصد سهام و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با ۴۹ درصد) با آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید و رفع تحریم‌ها، در جریان سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور به استان فارس در اوایل اردیبهشت ماه ۹۴ آغاز شد. احداث بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم در کشور متشکل از همه کارگاه‌ها و تاسیسات جانبی مورد نیاز به همراه نیروگاه اختصاصی و تاسیسات ساحلی و بندری ؛ تاثیر بزرگی بر اقتصاد منطقه و کشور خواهد داشت.

آلومینیوم جنوب، به عنوان بزرگترین طرح آلومینیوم کشور ۳۰۰ هزار تن تولید خواهد داشت که از این میان، ۱۵۸هزار تن به آلیاژ تبدیل می‌شود که اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای آن، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار است.

به گفته مستقیمی مدیرعامل آلومینیوم‌جنوب؛ راه‌اندازی این طرح (با احتساب طرح‌های‌جانبی) موجب اشتغالزایی حدود ۴ هزار نفر به طور مستقیم و ۶ هزار نفر به طور غیرمستقیم می شود.

وی ادامه داد: کارخانه آلومینیوم جنوب با استفاده از فناوری پیشرفته ۴۳۰ کیلوآمپر احداث می شود و ۲۰۰ نیرویی که همزمان با آغاز به فعالیت کارخانه مشغول به کار می شوند باید از بهترین های دنیا باشند و مسلط به زبان انگلیسی و اطلاعات کاملی در رشته خود داشته باشند.

مستقیمی بیان کرد: کانادایی ها برای ساخت کارخانه آلومینیوم با فناوری ۴۳۰ کیلوآمپر از ایتالیا و بعضا نیرو از ویتنام و چین جذب می کنند و به دنبال بهترین نیروها هستند و این ۲۰۰ نیروی متخصص حرفه ای هستند که نیروهای دیگر کارخانه را آموزش می دهند و حقوق های بالایی هم دریافت می کنند و به نوعی هرکدام از آنها یک استاد دانشگاه هستند و بنابراین راه اندازی کارخانه و مدیریت در دوران بهره برداری بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: سالکو بر آگهی استخدام نظارت می کند و امید داریم که ۹۵ درصد نیروهای بومی در این آزمون موفق خواهند شد و جذب می شوند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.