اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا این همایش بعدازظهر جمعه 30 تیرماه براساس فراخوان مردمی برگزار شد.
براساس آنچه مسئولان پیشتر گفته بودند آب این دریاچه به دلیل سوء مدیریت های گذشته، برداشت بی رویه آب از چاه های کشاورزی (مجاز وغیر مجاز) اطراف دریاچه و هم چنین کاهش نزولات آسمانی خشک شد.
دریاچه و تالاب پریشان تا پیش از خشک شدن یکی از دریاچه های آب شیرین کشور بود و سالانه پرندگان مهاجر از مناطق سردسیر برای زمستان گذارانی به این تالاب مهاجرت می کردند.
شرکت کنندگان در همایش آبی بدون آب از مسئولان استانی و کشوری درخواست کردند که برای احیای این تالاب که هویت شهرستان کازرون است همت کنند.
محمود جعفری رئیس اداره محیط زیست شهرستان کازرون در این مراسم گفت:این حرکت مردمی نشانگر آن است که مردم همیار محیط زیست هستند و در احیای این تالاب نقش دارند.
وی گفت: این حرکت پیامی است به مردم کشور و مسئولان تا در احیای تالاب پریشان تلاش کنند.
جعفری گفت :‌طرح جامع احیای تالاب پریشان در استانداری فارس به تصویب رسیده است که امیدواریم با پیگیری های مسئولان اعتبارات مورد نیاز برای احیای این تالاب اختصاص یابد.
وی افزود: قرار است که پس از اتمام سد نرگسی بایک خط انتقالی که پیش بینی شده است سالانه 10 میلیون متر مکعب آب به تالاب انتقال داده شود.
دریاچه پریشان با وسعتی حدود 4500 هکتار در 14 کیلومتری شرق شهر کازرون قرار دارد که تاکنون چندین بار به دلیل خشکی دچار آتش سوزی شده است.
کازرون در 12 کیلومتری شرق شیراز واقع شده است.
خبرنگار:‌ناصر درخشنده ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
7372/ 1876

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.