اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی جمعه ایرنا از روابط عمومی بانک اقتصاد نوین مدیریت شعب استان فارس، سید مهدی حسینی در گردهمایی مدیران منطقه پنج بانک اقتصاد نوین در شیراز افزود: تسهیلات تکلیفی، فشارهای سیاسی و اجتماعی، رقابت ناسالم در نظام بانکداری، ناهمگونی سیستم اقتصادی و بانکداری با همدیگر و عدم شفافیت کامل در دستورالعمل های صادره برای وصول مطالبات معوق از مسائلی است که این مطالبات را دچار مشکل کرده و حرکت نظام بانکی را با سختی مواجه کرده است.
او ادامه داد: سیستم بانکی کشور، امروز با مسائل و مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که حل و فصل آن نیاز به خرد جمعی و تخصص بانکداری دارد.
وی، رعایت بهداشت اعتباری را ضامن سلامت بدنه نظام بانکداری کشور دانست و تصریح کرد: مدیران بانکی برای ارتقای سطح و سرعت کیفیت بانکداری، باید نسبت به اصول، ضوابط و دستورالعمل ها، نهایت دقت و توجه را داشته باشند.
مشاور مدیرعامل و مسئول حقوقی و قضایی بانک اقتصاد نوین افزود: رعایت اصول حقوقی و استانداردهای بانکی در تنظیم قراردادها، سفته ها، بررسی دقیق وثایق، ضامنین و تطابق بافت مالی و درآمد مشتری با تسهیلات اعطائی گام های اولیه برای پیشگیری از زیر سوال رفتن سلامت پولی و مالی است که راه را برای سوء استفاده های بعدی محدود می کند.
حسینی، بانک ها را ضامن احیا و رشد بخش های مختلف تولیدی و صنعتی کشور دانست و اظهار کرد: البته سیستم بانکی و پولی کشور را نمی توان بی عیب و نقص دانست اما داشتن نگاه ناسالم نسبت به سیستم بانکداری نیز مطلوب و قابل قبول نیست.
او گفت: بخشی قابل توجهی از موفقیت هایی که امروز در نظام تولیدی کشور شاهد آن هستیم مرهون همکاری و مشارکت سیستم بانکی است و باید با نقد منصفانه، موانع پیش روی آنها را مرتفع کنیم.
وی، با اشاره به هشدار امام جمعه شیراز در خصوص تخریب بانک ها و توطئه ناسالم جلوه دادن اقتصاد کشور افزود: موضوع تخریب بانک ها مساله تازه ای نیست و منافع عده ای در این سر و صداها و تخریب ‌ها تامین می شود.
حسینی ادمه داد: جالب اینکه امروز افرادی به شیوه های مختلف دست به تخریب بانک ها و نظام بانکداری می زنند که خودشان بیشترین بدهی های معوق را به سیستم بانکی دارند و با تسهیلات همین بانک ها اقدام به راه اندازی بنگاه های عریض و طویل اقتصادی کرده اند و حال که باید بدهی خود را پرداخت کنند با این روش می خواهند افکار عمومی را منحرف کنند.
وی افزود: این افراد گاهی سود بانکی را بهانه پرداخت نکردن بدهی های خود می کنند، گاهی به بهانه تحریم، گاهی رکود اقتصادی را بهانه می کنند و گاهی اوقات نیز کارگران را تحریک می کنند و خود را نگران آینده تولید و اشتغال در کشور جلوه می دهند.
مسئول حقوقی و قضایی بانک اقتصاد نوین تصریح کرد: اگر بخواهیم واقع بینانه به مسائل فکر کنیم باید گفت که این اقدامات و خودداری از پرداخت مطالبات بانک ها، خیانت به تولید و بزرگترین ضربه به اشتغال است.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.