اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید علاء الدین خادم در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان سپیدان بیان داشت: امروز از نظر رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و دولتمردان، معیشت مردم، اقتصاد و ایجاد اشتغال اولویت اول کشور است.
وی افزود: اجرایی و عملیاتی شدن برنامه ها و تصمیمات در هر زمینه ای نیازمند هم فکری و پیگیری مدیران برای رفع موانع
موجود است.
این نماینده مجلس در بخش دیگری از مطالب خود با بیان اینکه جایگاه مجلس هم قانونگذاری و هم نظارتی است، گفت: از باب قانون گذاری در بحث بودجه علاوه بر برنامه ششم توسعه دربرنامه لایحه 96 نیز تلاش فراگیری شد تا رویکرد ویژه و متفاوتی به استان ها وشهرستان ها شود.
خادم بیان کرد: این رویکرد ویژه مستلزم دخالت در قانونگذاری بود که باب آن در لایحه 96 باز شد و پیامدهای مثبتی به همراه داشت و از تصمیمات مهمی که در این لایحه اتفاق افتاد، تغییر ضریب درصد تخصیص اعتبار از محل درآمد نفت و گاز بود.
وی، همچنین در قسمت دیگری از سخنانش اظهار داشت: پیگیر هستیم تا موانع موجود برسر راه رونق حوزه گردشگری، کشاورزی در اراضی شیبدار و مسائل و مشکلات حوزه صنعت شهرستان سپیدان برطرف شود.

** مسئولان شهرستان ها زمینه جذب سرمایه های غیردولتی را مهیا کنند
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان فارس هم در این نشست گفت: منابع درآمد های دولتی در توسعه و رشد استان ها و شهرستان نقش عمده ای ایفا نمی کند بلکه مهمترین نقش در توسعه شهرستان ها استفاده از ظرفیت های غیر دولتی است.
ساسان تاجگردون افزود: با در نظر گرفتن این تاثیرگذاری، مدیران و مسئولان شهرستان ها باید زمینه پیشرفت و توسعه حوزه فعالیت خود را از طریق جذب سرمایه های غیر دولتی مهیا کنند.
وی، کمیته برنامه ریزی شهرستان ها را شاکله نظام قانونمند برای رصد توسعه در بخش های غیر دولتی دانست.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان فارس بیان کرد: شورای برنامه ریزی توسعه استان به عنوان عالی ترین نهاد تصمیم گیری با هدف توسعه افتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیرساخت های اقتصاد غیر دولتی در مرکز استان به ریاست استاندار و دبیری سازمان برنامه بودجه تشکیل شده و در شهرستان ها نیز کمیته برنامه ریزی این وظایف و اهداف را دنبال می کند.
تاجگردون، همچنین بر ضرورت اشراف و آگاهی مدیران دولتی از قوانین تاکید کرد.

** تقویت صنعت گردشگری بهترین راه توسعه شهرستان سپیدان است
فرماندار شهرستان سپیدان نیز در این جلسه بیان کرد: با وجودی که این شهرستان به مرکز استان نزدیک است اما متاسفانه منطقه ای محروم و غیر برخوردار است.
شبیر زارع خفری افزود: بهترین راه برای توسعه و ایجاد اشتغال در این شهرستان، استفاده از ظرفیت های حوزه گردشگری و تقویت صنعت گردشگری است و این امر نیازمند ایجاد زیر ساخت ها در این حوزه است.
او گفت: بیش از 70 درصد جمعیت این شهرستان را جمعیت روستایی تشکیل می دهد و با توجه به مقوله مهاجرت های بی رویه روستاییان، باید این شهرستان با این ضریب جمعیت روستایی به گونه ای ویژه مد نظر مسئولان قرار گیرد.
بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن که در آبان سال 95 انجام شد، جمعیت شهرستان سپیدان 91 هزار و 49 نفر اعلام شد.
فرماندار شهرستان سپیدان در قسمت دیگری از مطالب خود به موضوع توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی و سه درصد در آمد نفت و گاز اشاره کرد و گفت: مبنای این تخصیص و توزیع اعتبارات بر اساس اولویت بندی و نیازهای ارائه شده از سوی مدیران اداره های این شهرستان است.
زارع خفری افزود: مدیران شهرستان سپیدان باید بر اساس اولویت، اعتبارات را هزینه کنند و در پایان نتیجه کار خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

** تخصیص بیش از 210 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان سپیدان
دبیرکمیته برنامه ریزی شهرستان سپیدان در استانداری فارس هم گفت: امسال سهم این شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی و اعتبار سه درصد درآمد نفت و گاز در مجموع 210 میلیارد و چهار میلیون و 700 هزار ریال است.
چراغی افزود: از این میزان اعتبار 150 میلیارد ریال آن متعلق به سه درصد درآمد نفت و گاز است که در مقایسه با سال 95 بیانگر 196 درصد افزایش است.
او بیان کرد: همچنین امسال سهم این شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی 60 میلیارد و چهار میلیون و 700 هزار ریال است که این رقم نیز در قیاس با سال 95 حاکی از 19 درصد افزایش است.
چراغی گفت: هم اینک 140 طرح عمرانی نیمه تمام در شهرستان سپیدان موجود است که برای تکمیل آنها به اعتباری افزون بر 700 میلیارد ریال نیاز است و اگر این روند اعتباری را در نظر بگیریم تکمیل آنها هفت سال به طول می انجامد.
شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در فاصله 100 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.
7384 /6118
خبرنگار: قاسم سخایی ** تنظیم و انتشار: پرویندخت پاردسویی شیرازی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.