اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس، دکتر عبدالرضا وفا افزود:‌ در ادامه نظارت های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام، به ویژه بیماری تب کریمه کنگو 2730 مورد بازدید بهداشتی از مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان شیراز انجام شد.
وی گفت:‌در این بازدیدها 3126 کیلوگرم انواع گوشت غیرقابل مصرف و فاسد از واحدهای شهر ضبط و معدوم شد.
وفا بیان کرد:‌در مدت یاد شده 32 پرونده متخلفین بهداشتی به دادسرا و تعزیرات حکومتی فارس ارجاع شد.
رئیس دامپزشکی شیراز افزود: در سه ماه نخست سال جاری نظارت بهداشتی بر عملیات کشتار بهداشتی 72 هزار و 176 راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های دام صورت پذیرفت .
وفا گفت:‌دستور قضایی و الزام کشتارگاه دام فارس و کشتارگاه دام زرقان نسبت به نصب اتاق پیش سرد کشتاردام سبک گرفته شد.
وی همچنین اظهار داشت: در ادامه اقدامات پیشگیرانه از تب کریمه کنگو کلاس های آموزشی برای قصابان و سلاخان در کشتارگاه دام فارس، کشتارگاه دام زرقان و میدان عرضه دام برگزار و بروشورهای آموزشی تب کریمه کنگو در نماز جمعه و روستاهای تابعه شهرستان توزیع شد.
وفا به شهروندان توصیه کرد: گوشت مصرفی خود را فقط از فروشگاه های مجاز تهیه کنند و قبل از خرید به مهر و برچسب دامپزشکی مندرج بر لاشه کشتاری توجه شود. همچنین لازم است گوشت مجاز تازه ذبح شده به مدت 24 ساعت در دمای صفر تا 4 درجه در یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.
رئیس دامپزشکی شیراز از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در زمینه عرضه فرآورده های خام دامی به شماره 32233072 اطلاع دهند.
دریافت خبر:‌ فاطمه هاشمی نیک ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
3002 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.