اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، یک حلقه مار پلنگی توسط یکی از دوستداران محیط زیست در شهرستان فیروزآباد به اداره محیط زیست این شهرستان تحویل داده شد.
این مار پس از بررسی و معاینه و اطمینان از توانایی بازگشت به طبیعت، در دامنه منطقه شکار ممنوع 'پادنا' رها سازی شد.
به گفته کارشناسان حیات وحش، مار پلنگی به رنگ قهوه ای روشن یکنواخت یا زیتونی متمایل به قهوه ای است و سطح پشت آن دارای خطوط تیره رنگ متناوب با خال های سیاه، و غیر سمی است لیکن به دلیل اخلاق تهاجمی و دردناک بودن جای نیش آن، اکثر افراد این مار را سمی و خطرناک می پندارند.
زیستگاه مار پلنگی در اکثر نقاط ایران از جمله استان فارس است.
همچنین در پی گزارش های مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده کفتار در دام شکارچیان غیرمجاز در منطقه آبگل میمند از توابع شهرستان فیروزآباد، پس از هماهنگی با گروه دامپزشکی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، ماموران این اداره به منطقه یاد شده اعزام شدند و با استفاده ازاسلحه بیهوشی این کفتار راه راه راکه تنها گونه کفتار در ایران است، بیهوش کرده و از تله ای که در آن گرفتار شده بود نجات دادند.
پس از نجات این جانور از تله، نسبت به معاینه کامل و تیمار حیوان آسیب دیده اقدام شد و کارشناسان حیات وحش با اطمینان حاصل کردن از سلامت کامل کفتار و قدرت لازم برای بازگشت به طبیعت، آن را در زیستگاهش رها سازی کردند.
شهرستان فیروزآباد در 93 کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده است.
دریافت: نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
6113 /6118

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.