اخبار مرتبط

دکتر محمد هادی ایمانیه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روزهای گذشته هفت بیمار مشکوک به تب هموراژیک کریمه کنگو در بیمارستان های شیراز ایزوله بوده اند که 2 نفر از آنها فوت کردند و یک بیمار هم مشخص شد به بیماری دیگری غیر از تب کریمه مبتلا است.
وی اظهار کرد: علامت های دریافت شده در بیماران فوت شده نیز به آزمایشگاه پاستور تهران ارسال شده وهنوز علت مرگ به طور مشخص تایید نشده است.
به گفته این مقام مسئول، از 2 بیمار فوت شده در شیراز، یکی مادر باردار اعزامی از یاسوج بود که احتمالا عوارض بعد از زایمان نیز داشته است و قبل از دریافت هر گونه خدمات سلامت فوت کرد و دیگری بیماری با عوارض نارسایی کلیه بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: چهار بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو هم اینک در بیمارستانهای نمازی و شهید فقیهی بستری هستند.
وی ادامه داد: وضعیت ابتلا به بیماری کاملا تحت کنترل است و انتظار است که مردم از مجاری رسمی و معتبر اطلاعات خود را دریافت کنند چرا که فضاسازی در باره شیوع و فراگیری این بیماری در استان بی اساس است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از مردم خواست تا موازین بهداشتی و اموزه های سلامت در خرید و استفاده از گوشت قرمز را رعایت کنند
وی با بیان اینکه گاه علایم تب کریمه با علایم سایر بیماری ها اشتباه گرفته می شود از همگان خواست تا از پیش داوری درباره ابتلا به کریمه با مشاهده علایم مشکوک پرهیز کنند و در این زمینه به نظرات کارشناسان دانشگاه توجه کنند .
6113/ 2027
خبرنگار: نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.